P1070793.JPG
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
P1170766.jpg
P1300472.jpg
BRIGÁDA „PLAMÍNKŮ“ – ÚKLID „MATKY PŘÍRODY“ 
 
Tak jako v minulém roce, tak i v tom letošním se naši mladí hasiči zúčastnili podzimního úklidu „matky přírody“, který se letos konal v sobotu 24. října. I v letošním roce byli všichni účastníci rozděleni do 3 skupin. První skupina se pod vedením Lenky Jandové vydala vyčistit lesní cestu od závory za Hvozdcemi až k rybníku „Noviny“. Druhá skupina pod vedením Milana Jandy a Petra Jandy dostala za úkol vyčistit cestu od závory za Hvozdcemi k Hvozdcům a potom od Hvozdců až k rozcestí nad Mrtníkem, kde se obě skupiny setkaly. 
Třetí skupinu tvořili pouze dorostenci, kteří se se svým vedoucím Jiřím Chvojkou vydali vyčistit okolí hradu Valdeka a poté zde připravili ohniště pro ostatní skupiny. Na hradě Valdek se tak sešlo všech 35 účastníků a společně si upeklo buřty. Všechen nepořádek byl shromážděn na parkovišti hradu Valdek a následně odvezen. Po opečení buřtů byly děti propuštěny a Milanem Pekárkem odvezeny zpět do svých domovů.
P1300144.jpg

ČIŠTĚNÍ LESNÍ ŠKOLKY OD NÁLETOVÝCH DŘEVIN 

V každém roce se naši mladí hasiči zúčastní kromě soutěží a výletů také různých brigád. Letos se uskutečnila také brigáda za hradem Valdek, kde bylo naším úkolem očistit „lesní školky“ malých smrčků od velmi rychle rostoucích modřínků. Po vlastní iniciativě Milana Pekárka se tato akce nakonec uskutečnila v sobotu 10. října 2015 a účast byla navzdory tomu, že teprve před týdnem proběhla soutěž v Olešné a počasí nebylo zrovna ideální, velice slušná.
Celkový součet účastníků zahrnoval přes 20 mladých „Plamínků“, 2 dorostence, 6 dospělých a vedoucích, 1 psa a paní Hausnerovou s paní Novákovou jako nepřetržitý dohled. I přes nepřízeň počasí nám šla práce velmi rychle, takže jsme byli hotoví během 3 hodin, přičemž jsme si stihli udělat i menší ohýnek a opéci si něco dobrého k snědku. Po dobře odvedené práci jsme se tak mohli s dobrým pocitem vrátit zpět na základnu, kde byly děti odeslány domů.
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one