P1070793.JPG
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
P1170766.jpg
LETNÍ TÁBOR SMETANKA 2016
 
"Z POHÁDKY DO POHÁDKY"
Ve dnech 14. až 21.8. se uskutečnilo tradiční tréninkové soustředění malých hasičů ve Smetanově Lhotě. Této akce se zúčastnilo 20 dětí, které se zde měly možnost zdokonalit se v různých disciplínách požárního sportu, ale také si zasoutěžit při různých hrách a soutěžích, které se letos nesly v pohádkovém duchu, tématem soustředění totiž bylo: „Z pohádky do pohádky“.
 
Všichni účastníci tábora se každé ráno sešli, aby mohli pod vedením svých trenérů Milana Pekárka a Petra Jandy cvičit různé disciplíny požárního sportu, mimo jiné například střelbu ze vzduchovky, uzlování, zdravovědu nebo topografii. Odpoledním pohádkovým programem pak děti provázel plešatý děd Vševěd, který usilovně pátral po svých zlatých vlasech. Tyto vlasy mu děti mohly v různých soutěžích a hrách pomoci získat, což všichni malí soutěžící rádi činili. Kvůli zlatým vlasům se děti vydaly například přeprat strašného tříhlavého draka Bořivoje, stavěly domečky pro 3 prasátka, která zrovna neměla kde bydlet, rozesmívaly šíleně smutné princezny (což nebylo zas tak těžké, vzhledem k tomu, že princeznám stačilo, podívat se na sebe navzájem – byly totiž k popukání :) ). Děti si také zahrály oblíbenou kouzelnickou hru „famfrpál“, kde vynikaly především malí odrážeči, kteří se do potlouků pustili s obrovským nasazením. Malí hasiči se dokonce setkali i s vílou, němou Bohdankou a kouzelnou babičkou. Také pomáhali Jiříkovi plnit úkoly, aby získal ruku Zlatovlásky – zvláště poznat Zlatovlásčiny chlupaté nohy nebylo jednoduché...
 
Kromě trénování a soutěžení byly pro děti připravené také 2 výlety. V úterý jsme se společně podívali do Tábora, kde jsme si prohlédli muzeum lega a muzeum čokolády, odkud si děti odnesly své vlastní sladké výtvory a také jsme navštívili táborské „Strašidelné podzemí“. Po této atrakci si museli trenýrky zkontrolovat nejen děti, ale i někteří vedoucí :)  Druhý výlet jsme podnikli do zážitkového parku „Zeměráj", který se nachází několik kilometrů od obce Kovářov. Tady si děti mohly prohlédnout repliku staré slovanské vesničky, vyzkoušet si některé historické nástroje a projít se po stezce bosých nohou, která vedla opravdu cestou necestou – přes klacky, kameny, šišky, bahno, vodu... no prostě cokoli, co si dovedete představit. Zkrátka, měli jsme se jako v pohádce.
 
Závěrem bychom chtěli touto cestou poděkovat p. Jarolímové za poskytnutí autobusu na celou dobu soustředění, což nám velmi usnadnilo cestování po výletech. OSH Beroun za zapůjčení dataprojektoru a party stanu, a ZŠ Komárov za zapůjčení promítacího plátna.
P1330718.JPG
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one