P1070793.JPG
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
P1170766.jpg
12400471_1490416014599735_3935832892093394316_n – kopie.jpg
PLAMÍNCI BRUSLILI V HOŘOVICÍCH
 

Na sobotu 2. ledna naplánovali vedoucí Plamínků bruslení na zimním stadionu v Hořovicích. Sraz byl stanoven na 9.00 hodin u hasičské zbrojnice. Jelo se Tranzitem a díky velkému zájmu dětí také několika auty rodičů dětí. Bruslení si děti užily, zúčastnili se ho především mladší, ale jeli i starší děti a někteří dorostenci. Před polednem byly děti už doma.
Další bruslení vedoucí zopakovali 23. ledna, ale už s menší účastí dětí. Vedoucím Milanovi Pekárkovi a Petrovi Jandovi pomáhali David Štrencl a Lukáš Burda.

P1300499.jpg
VÝLET DO AQUAPARKU V ČESTLICÍCH

Další akce, kterou výbor sboru uspořádal pro malé Plamínky, byl výlet do vodního světa v Čestlicích. Tento zájezd se koná každoročně na podzim a děti ho mají jako odměnu za předchozí brigádu na úklid okolní přírody. Výlet se konal v pátek 20. listopadu 2015 místo školního vyučování, takže se děti těšily dvojnásobně. 
P1300608.jpg
Také tentokrát se zájezdu zúčastnilo kromě dětí i několik rodičů, takže celkový počet účastníků se vyšplhal na 50 osob. Dopravu do Čestlic nám pomohl zajistit Obecní úřad Chaloupky, neboť uhradil výdaj na autobus, který řídil Milan Pekárek.
Hned po příchodu do bazénu se děti rozprchly po celém areálu. Nejvíce využívanými atrakcemi byly samozřejmě tobogány a skluzavky, kde dováděly nejmenší děti a taky někteří rodiče, a pak také pirátská loď a „divoká řeka“. Ti starší si vyzkoušeli vlnobití ve velkém bazénu a „trychtýř“, nejoblíbenější  atrakcí se stala 250 metrů dlouhá „divoká řeka“. Další novou atrakcí byl tobogán se světelnými efekty, v němž se jezdilo na pneumatice. Kdo měl hlad, mohl využít restauraci, která se nachází přímo v areálu vodního světa. Děti dováděly ve vodním světě celý den až do 17 hodin. Domů jsme přijeli až kolem půl osmé. 
P1300258.JPG
CHALOUPECKÁ STOPA
 
Dne 17. října 2015 se konal již 4. ročník turistického pochodu „Chaloupecká stopa“. Sraz milovníků turistiky probíhal od 8.00 do 9.30 hodin na zahrádce za hospodou, odkud odstartovalo přesně 120 lidí v doprovodu 15 psů a 20 kočárků. Trasy pochodu byly opět tři, a to 6 km, 13 km a 16 km. Na startu každý účastník dostal tatranku, mapku s jednotlivými trasami pochodu a mohl vyrazit na trať okolím Chaloupek.
říjen2015 010.JPG
Na trati, která byla ještě značena fáborky, se nacházelo sedm kontrolních stanovišť, jejichž společným tématem bylo „Sedm divů světa“.
Naši mladí hasiči měli sraz v 8.30 hodin u hasičárny, odkud se společně vydali na start. Ze začátku šli všichni společně: značení nás vedlo lesíkem do Rokle, odtud přes potok do Mrtníka a dále polní cestou až nad křižovatku pod Hvozdec, kde bylo kontrolní stanoviště č. 1. Potom účastníci pochodu sešli po linii po okraji lesa k mrtnické skále, pak podél  Záskalské nádrže do Neřežína ke kapličce, kde bylo kontrolní stanoviště č. 2.
Zde se trať dělila na dva směry a byla tak možnost zvolení trasy měřící 6 km nebo 13 a 16 km. Na třináctikilometrovou trasu vyrazili tentokrát všichni Plamínci bez rozdílu. Tato trasa vedla po silnici kolem hradu Valdek a pak dále k Velkému rybníku, kde bylo kontrolní stanoviště č. 3. Účastníci pochodu pak pokračovali zpevněnou cestou kolem tří modřínů do  Malé Vísky a dále kolem školy nahoru lesem až k rozcestí nad Kozojedy. Tady bylo kontrolní stanoviště č. 4. a trať se zde dělila na 13 a 16 km.
Tady se skupina rozdělila,  ti, kteří si vybrali si třináctikilometrovou trasu, šli dále po zelené turistické značce lesem  až ke studánce a odtud do cíle, kam dorazili zhruba ve 13.00 hod. Na šestnáctikilometrovou trasu vyrazili už jen ti nejodvážnější – Kuba Šlapák, Matěj Huml, Marek Huml a Kuba Kubačák, se kterými šla jako dospělý doprovod Jana Šlapáková, a jako druhá „dívčí“ skupinka šla Monika Štrenclová, Deniska Sluková, Natálka Lukešová a jako doprovod Míša Jandová. Ti pokračovali dále přes Kozojedy, Zaječov a Kleštěnici a zpět po silnici k chaloupecké hospodě. Tato skupinka přišla do cíle asi ve 13.45 hod.
Počasí nám přálo a poslední turista dorazil do cíle kolem 15.15 hodin. V cíli čekal na všechny pamětní list, buřty a teplý čaj.


Obrovské poděkování za perfektní přípravu Chaloupecké stopy, trasy pochodu a celkovou organizaci vůbec patří Pavlovi Procházkovi ml. a všem, kteří se s ním na přípravách akce podíleli.
P1260954.JPG

VÝLET DO PŘÍBRAMI

V sobotu 14. března 2015 se malí Plamínci vydali na dlouho připravovaný výlet do Příbrami. Naplánovaná byla návštěva stanice HZS Příbram a prohlídka Hornického muzea. Výletu se zúčastnilo celkem 18 dětí a 10 dospělých. Jelo se autobusem, který řídil Milan Pekárek.
P1270032.JPG
Jako první byla na programu prohlídka stanice HZS Příbram. Naši profesionální kolegové nás provedli po stanici a ukázali nám a předvedli zásahovou techniku, vybavení automobilů i výstroj a výzbroj hasičů. Chtěli jsme si hlavně prohlédnout výcvikový polygon, ale zrovna na něm probíhal výcvik komárovské zásahové jednotky.
Když jsme ukončili návštěvu HZS a poděkovali jsme za zajímavou prohlídku, měli jsme ještě čas před exkurzí do Hornického muzea, a tak se vedoucí rozhodli udělat ještě krátkou procházku na známé poutní místo Svatá Hora. Zde si malí Plamínci prohlédli alespoň venkovní kapli a koupili si občerstvení a suvenýry.
Potom už jsme jeli do areálu Hornického muzea na Březových horách, kde jsme měli objednanou exkurzi s průvodcem na 13.00 hodin. Když jsme přijeli, paní průvodkyně s kolegou rozdělili děti i dospělé na dvě skupiny. Každá skupina absolvovala jeden prohlídkový okruh a potom se obě skupiny vyměnily, což proběhlo hlavně z důvodu bezpečnosti.
Jeden z okruhů – důl Anna – začínal v tzv. cáchovně, odkud návštěvníci sfárají speciálním výtahem do podzemí. Tady jsme prošli podzemní chodbou, která spojuje důl Anna s dolem Vojtěch a je dlouhá 750 m. Trasa byla vedena na kovových roštech, pod nimiž protékala voda. Na druhém okruhu – důl Vojtěch – se děti mohly projet důlním vláčkem 260 m dlouhou štolou, která směřovala k ústí jámy Prokop, která patří k nejhlubším ve střední Evropě. Prohlídka pak pokračovala dále ve strojovně dolu Anna, kde jsme si prohlédli technickou památku – parní těžní stroj z roku 1914.
Výlet se všem moc líbil, domů jsme přijeli kolem 15. hodiny.
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one