P1070793.JPG

Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

P1280626.JPG

NOČNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍCH ÚTOCÍCH

Letos poprvé se naši žáci zúčastnili soutěže požárních útoků v Hýskově. Tato soutěž proběhla v pátek 12. června u zdejšího fotbalového hřiště. Oproti ostatním soutěžím byla specifická tím, že se závodilo až ve večerních hodinách, pro některá družstva to bylo už za úplné tmy. Z našich „mladých nadějí“ se nakonec poskládalo 1 družstvo mladších a 1 družstvo starších žáků.

Nejprve však přišla na řadu družstva přípravek, která ještě startovala za plného světla. Po odběhnutí všech družstev této kategorie následovalo rovnou jejich vyhodnocení a vyhlášení výsledků.

Poté už přišla na řadu družstva mladších žáků, mezi nimiž bylo samozřejmě i naše družstvo. Mladší družstvo (ve složení: Janča Březovská, Vašek Fairaisl, Natálka Lukešová, Ondra Pekárek, Kuba Šlapák, Kája Štochl a Jenda Šlapák) dosáhlo perfektního času 24,96s a nakonec obsadilo skvělé 2. místo za vítěznou Lhotou.

Po vyhodnocení kategorie mladších žáků přišli na řadu starší žáci, mezi nimiž opět nechybělo naše družstvo. V konkurenci 11 družstev obsadilo naše družstvo (ve složení: Anička Hoskovcová, Marek Chvátal, Kuba Kubačák, Janča Pekárková, Monča Štrenclová, Kačka Vurmová a Deniska Sluková) solidní 5. místo za čas 27,71s. Starší kategorii vyhrálo družstvo ze Zaječova. Po vyhodnocení kategorie starších žáků nastal konec soutěže a volná zábava pro všechny účastníky.

Z Hýskova jsme odjížděli až druhý den a po zastávce na hýskovské zmrzlině jsme dojeli domů. Soutěž se nám velmi líbila a už se nemůžeme dočkat příštího ročníku, na který jsme se ihned po soutěži s předstihem přihlásili.