P1070793.JPG
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
P1170766.jpg
P1320157.jpg

VELIKONOČNÍ  MOTÁNÍ  2016

V letošním roce se uskutečnil již 9. ročník Velikonočního motání, který každoročně pořádá náš sbor. Datum tentokrát připadlo na sobotu 26. března, přičemž místem konání byl sál místní restaurace. Soutěž je určena pro mladé hasiče od předškolních dětí až po děti závěrečných tříd základních škol. Soutěží se v motání 10metrové hadice „C“ v co nejkratším čase. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 5 sborů, a to konkrétně: domácí hasiči z Chaloupek, dále pak hasiči ze Zaječova, Komárova, Olešné a Hýskova.

Soutěží se jednotlivě, ale každé dítě svým výkonem zároveň připisuje body do hodnocení sborů. Soutěž je rozdělena do 4 věkových kategorií, a to konkrétně: přípravka a 1. třída, dále 2. – 3. třída (zvlášť dívky a chlapci), 4. – 6. třída (zvlášť dívky a chlapci) a 7. – 9. třída (opět zvlášť dívky a chlapci). Domácí sbor vyslal do boje celkem 20 zástupců rozmístěných v několika kategoriích.
Hned v 1. kategorii -přípravka a 1. třída - měl domácí sbor celkem tři zástupce: Amálka Lukešová obsadila 12. místo, Štěpán Kubricht obsadil 11. místo a nejlépe si vedl Honzík Šlapák, který obsadil skvělé 2. místo a vybojoval tak pro náš sbor 2 body do hodnocení sborů.
V kategorii 2. – 3. třída chlapců jsme měli zastoupení v podání 4 dětí: Adam Kubačák obsadil 13. místo, Lukáš Sábel obsadil 12. místo, Matěj Tuček obsadil 8. místo a nejlépe si vedl Jenda Šlapák, který obsadil (stejně jako jeho mladší jmenovec) 2. místo a zajistil tak našemu sboru další 2 body.
V kategorii 4. – 6. třída dívek jsme měli trojnásobné zastoupení: Deniska Sluková zde obsadila 10. místo, Natálka Lukešová obsadila skvělé 5. místo, ale nejlépe ze všech (a to i nejlépe ze všech našich zástupců) si vedla Janča Pekárková, která předvedla 3. nejrychlejší čas ze všech kategorií a s přehledem tak svou kategorii vyhrála. Rovněž našemu sboru zařídila další 3 body do bodového hodnocení sborů.
Nejobsazenější kategorií z hlediska počtu našich závodníků byla kategorie 4. – 6. třída chlapců. Celkem se této kategorie zúčastnilo 8 mladých hasičů z Chaloupek. Na 14. místě se umístil Ládík Mudra, na 13. místě se umístil Kuba Šlapák, na 11. místě se umístil Kája Štochl, na 10. místě se umístil Matěj Huml, na 9. místě se umístil Vašek Fairaisl, na 7. místě se umístil Marek Huml, na 5. místě se umístil Kuba Kubačák a těsně pod stupni vítězů se na 4. místě umístil Ondra Pekárek.
V kategorii 7. – 9. třída dívek jsme měli dvojnásobné zastoupení: Kačka Vurmová zde obsadila 7. místo a Monča Štrenclová zde obsadila 6. místo. Celkem tedy naši mladí hasiči vybojovali 2 stříbrné a 1 zlatou medaili, což v celkovém hodnocení sborů stačilo na 3. místo za vítězným družstvem ze Zaječova a druhým Hýskovem. Všem zúčastněným patří veliké poděkování za příkladnou reprezentaci našeho sboru, za předvedené výkony a dosažené výsledky.

 

Celkové výsledky soutěže najdete    ZDE
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one