P1070793.JPG
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
P1170766.jpg
P1310770.JPG
ZAJEČOVSKÉ UZLOVÁNÍ 2016
 
Jako v loňském roce se i letos naši mladí hasiči zúčastnili Zaječovského uzlování pořádaného místním SDH. V letošním roce se soutěž konala v sobotu 5. března, opět v místním Lidovém domě. Úkolem dětí bylo uvázat 5 uzlů (jako v branném závodě) v co nejlepším čase a správně. Jednotlivci vázali všechny uzly sami, družstva závodila v pětičlenných hlídkách jako štafeta, kdy každý člen družstva vázal jen jeden uzel, který si vylosoval. 

Soutěže se zúčastnili mladí hasiči z 6 okolních sborů: Zaječova, Komárova, Chaloupek, Hýskova, Olešné a Cheznovic. Soutěžilo se v kategoriích přípravky, mladších a starších žáků, a to jak v rámci družstev, tak i jednotlivců, přičemž počet jednotlivců byl omezen na 5 jednotlivců na sbor.

Nejprve přišla na řadu soutěž družstev. Kategorie přípravky se náš sbor nezúčastnil. Kategorie mladších žáků se zúčastnila 2 družstva našich „Plamínků“. Družstvo „A“ obsadilo krásné 5. místo a družstvo „B“ obsadilo 10. místo, což byl bohužel úplný chvost startovního pole, nicméně pro některé členy tohoto družstva to byla 1. účast na této soutěži a někteří jsou ještě dokonce předškoláci. Všem se rozhodně snaha odepřít nedá! Po kategorii mladších žáků následovala kategorie starších žáků, kde se opět soutěže zúčastnila 2 družstva našich „Plamínků“. Družstvo „A“ obsadilo perfektní 3. místo za družstvy ze Zaječova a získalo tak pro náš sbor další medailové umístění. Družstvo „B“ si také vedlo velmi dobře a nakonec z toho bylo 7. místo. Ani oběma družstvům starších žáků se snaha odepřít nedá! Všechna družstva předvedla perfektní výkony a vybojovala krásná umístění.

Po soutěži družstev přišla na řadu soutěž jednotlivců, kde měl každý 2 pokusy na to, aby ze sebe vydal to nejlepší. Nejprve přišla na řadu kategorie přípravky, kde náš sbor bohužel zastoupení neměl. Po nejmladší generaci přišli na řadu mladší žáci. Vedoucí Milan Pekárek vyslal do boje 5 reprezentantů našeho sboru, kteří se v tvrdé konkurenci rozhodně neztratili. Nejlépe ze všech si vedli Ondra Pekárek a Kája Štochl, kteří vybojovali 5., respektive 7. místo a zařadili se tak mezi 10 nejlepších ve své kategorii. Ale i ostatní si vedli velice dobře: Matěj Huml obsadil 18. místo a mezi nejlepších 30 se ještě probojovali Honzík Šlapák na 24. místě a Amálka Lukešová na 25. místě. Po kategorii mladších žáků opět přišla na řadu kategorie žáků starších a i zde náš sbor dosáhl velmi pěkných výsledků. Vedoucí Petr Janda vyslal do boje rovněž 5 zástupců. Nejlépe si vedla Monika Štrenclová, která obsadila perfektní 2. místo a vybojovala tak pro náš sbor další „stupně vítězů“. Dalšího pěkného výsledku dosáhla Eliška Dostálová, která vybojovala krásné 6. místo a tudíž další umístění v „TOP 10“. Zbylí 3 zástupci našeho sboru rovněž vybojovali krásná umístění a všichni se nakonec vešli mezi nejlepších 20. Konkrétně to byli: Deniska Sluková na 11. místě, Natálka Lukešová na 13. místě a Marek Huml na 20. místě. Na závěrečném ceremoniálu všechny naše děti převzali věcná ocenění za příkladnou reprezentaci našeho sboru. Všem zúčastněným patří velké poděkování za předvedené výkony a všichni doufáme, že podobných výsledků bude jen a jen přibývat…


Kompletní výsledky soutěže najdete ZDE.
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one