P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
P1350367.JPG
ZAJEČOVSKÉ UZLOVÁNÍ 2017
 
Nový rok začal pro mladé hasiče stejně jako v předchozích letech již tradičně Zaječovským uzlováním. Letošního ročníku, který se konal 18.2.2017, se zúčastnilo 18 družstev ze šesti sborů a 50 starších i mladších jednotlivců. Úkolem dětí bylo uvázat 5 uzlů (jako v branném závodě) v co nejlepším čase a správně. Jednotlivci vázali všechny uzly sami, družstva závodila v pětičlenných hlídkách jako štafeta, kdy každý člen družstva vázal jen jeden uzel, který si vylosoval. 
Soutěže se zúčastnili mladí hasiči z 6 okolních sborů: Zaječova, Komárova, Chaloupek, Hýskova, Olešné a Cheznovic. Soutěžilo se v kategoriích přípravky, mladších a starších žáků, a to jak v rámci družstev, tak i jednotlivců, přičemž počet jednotlivců byl omezen na 5 jednotlivců na sbor. Náš sbor vyslal do uzlovacího klání 2 družstva za mladší i starší. Soutěže jednotlivců se zúčastnilo 5 mladších a 4 starší žáci.
V soutěži družstev se lépe vedlo mladším žákům, kteří se umístili na čtvrtém a pátém místě. Co se týká starších žáků, úspěšnější byl náš tým B na osmém místě, přičemž tým A uzavíral celou výsledkovou listinu na místě desátém. Holt není každý den posvícení. Reputaci poté „zachraňovali“ jednotlivci, což se povedlo krásným bronzovým umístěním starší žákyni Elišce Dostálové. Ve starších bojovali za naše „barvy“ ještě Karel Štochl, který skončil na 22. místě, Marek Huml hned za ním na 23. místě a Karin Branná na 26. místě.
V kategorii mladších žáků se nejlépe umístil Ondra Pekárek na pěkném 5. místě, Jenda Šlapák na 10. místě, Matěj Huml skončil 12tý, Honzík Šlapák 17tý a Amálka Lukešová dvacátá.
Do příštího roku máme jistě co vylepšovat ale nikomu z našich Plamínků nelze upřít bojovnost a zápal pro tým, za což jim moc děkujeme.


Kompletní výsledky najdete zde :    
Výsledky uzlování 
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one