P1070793.JPG

Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

DSCN2483.JPG

ZÁLUŽSKÝ  POHÁR  VÍTĚZŮ 2015

Jako po většinu let předtím, tak i v letošním roce byl poslední soutěží žáků v sezóně tradiční Zálužský pohár vítězů, který se tentokrát konal v sobotu 20. června 2015. Tato soutěž se podobně jako soutěž nočních útoků v Hýskově, kam se naši žáci vydali o týden dříve, nepočítala do celoročního bodování hry Plamen. Soutěžilo se pouze v požárním útoku, a to ve dvou kategoriích: mladších a starších žáků. Mladší kategorie se zúčastnilo 7 družstev, u starších žáků to byly 4 družstva.

Za náš sbor se této soutěže zúčastnila 2 družstva mladších a 1 družstvo starších žáků. Mladší družstvo „A“ (ve složení: Vašek Vlček, Matěj Tuček, Deniska Sluková, Janča Březovská, Natálka Lukešová, Adam Kubačák a Ondra Pekárek) přišlo na řadu jako 4. v pořadí a svým pokusem rozhodně nezklamalo, právě naopak. Svým skvělým časem se ujalo průběžného vedení. Mladší družstvo „B“ (ve složení: Honzík Šlapák, Ládík Mudra, Vašek Fairaisl, Jenda Šlapák, Kuba Šlapák, Míša Sluka a Kája Štochl) přišlo na řadu téměř ihned po prvním družstvu, jako 6. v pořadí. Svým pokusem ovšem naprosto ohromilo všechny přihlížející a v průběžném pořadí vystřídalo družstvo „A“ na vedoucí pozici. K dalším změnám na 1. pozici již nedošlo a tak soutěž mladších žáků nakonec ovládlo družstvo „B“ před družstvem „A“. Za obě medailová umístění je také třeba poděkovat panu Ladislavovi Mudrovi staršímu, který se ujal role strojníka obou družstev.

Starší družstvo mělo oproti mladším žákům o trochu méně, nicméně stejně vyrovnaných protivníků. Naše družstvo (ve složení: Anička Hoskovcová, Marek Chvátal, Kuba Kubačák, Sandra Čechovská, Monika Štrenclová, Kačka Vurmová a Janča Pekárková) v tvrdé konkurenci rozhodně nezklamalo a nakonec obsadilo krásné 3. místo, čímž byla naše sbírka kompletní. Všem zúčastněným patří velký dík, stejně tak všem vedoucím, pomocníkům a přítomným rodičům.

Po vyhlášení vítězů, kdy obě naše družstva mladších dostala diplomy a poháry a spolu se staršími dárkové balíčky plné sladkostí, se všichni Plamínci včetně vedoucích i rodičů přesunuli k chaloupecké hasičárně, kde proběhlo zakončení soutěžní sezony 2014/2015. Nejdříve si děti spravedlivě rozdělily ceny ze Zálužského poháru a uložily další poháry do své klubovny. Vedoucí pak připravili dětem táborák, na kterém si všichni opekli buřty. Děti se pak rozeběhly za zábavou a dospělí ještě probírali úspěchy i neúspěchy uplynulé sezóny a společně plánovali pro děti další akce. Kolem 20. hodiny se pak všichni rozešli domů.