P1070793.JPG

Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

P1340567.JPG
MEMORIÁL JOSEFA KŮTKA A JOSEFA POSE 2016

Memoriál  Josefa Kůtka a Josefa Pose se v letošním roce konal 3. září 2016 na Chaloupkách na louce pod hospodou. Byl to již 18. ročník této tradiční akce v kategorii mužů a 8. ročník v kategorii žen. Letošního Memoriálu se zúčastnilo 8 hasičských sborů, celkem startovalo 8 družstev mužů a 4 družstva žen. Každý tým měl dva soutěžní pokusy, z nichž se počítal ten lepší.

Družstvo mužů startovalo ve složení : Adam Štěpnička – stroj, Tomáš Šlapák – savice, Petr Janda – koš, David Štrencl – spoje B, Pavel Procházka – rozdělovač, Vašek Kment – levý proud a Petr Jelen – pravý proud. V prvním pokusu, který byl „na jistotu“, dosáhli naši po menších problémech při nástřiku terče času 47,81 s, který znamenal v průběžném pořadí 3. místo za vedoucím Zálužím a Zaječovem. Druhým pokusem se naši borci pokusili zaútočit na zlatou medaili a po skvělém výkonu a času 32,43 s také vedli a vypadalo to velmi nadějně. Hosté z Čenkova ale zlepšili svůj výkon o celých 30 vteřin a časem 31,47 s porazili celé startovní pole a vybojovali první místo a putovní pohár. Naši muži skončili druzí o pouhých 0,96 s.

Ženy startovaly na soutěži s jedním družstvem ve složení Lenka Jandová – stroj, Lada Pekárková – savice, Katka Pekárková – koš, Alena Jílková – spoje B, Míša Jílková – rozdělovač, Monika Štrenclová – levý proud a Eliška Dostálová – pravý proud. Naše děvčata si v prvním pokusu vedla celkem dobře, hlavně dorostenky na proudech si vyzkoušely svůj první „ostrý“ útok a jejich čas "na jistotu" 45,34 s znamenal průběžné 3. místo. Ve druhém kole svůj výkon ženy ještě zlepšily a jejich dosažený skvělý čas 33,91 s  znamenal v celkovém součtu 3. místo a bronzovou medaili za vítězným Zaječovem a druhým Zálužím.

Družstvo „staré gardy" mužů startovalo nakonec mimo soutěž v této sestavě : Ladislav Mudra st. – stroj, Milan Pekárek – savice, Karel Štochl – koš, Milan Janda – spoje B, Tomáš Šlapák st. – rozdělovač, Jindřich Burda – levý proud, Pavel Kubelka – pravý proud. Jediný pokus "starých pánů" byl bohužel neplatný z důvodu přešlápnutí čáry při nástřiku terče, ani to však našim borcům nezabránilo v tom, aby si dodatečně vyhlásili svoji kategorii a v ní si přebrali cenu za 1. místo J

Na závěr je třeba poděkovat všem soutěžícím za hodnotné sportovní výkony, za dodržení pravidel fair-play, výboru sboru za perfektní přípravu soutěže a také všem ostatním členům i nečlenům, kteří se na organizaci jakýmkoliv způsobem podíleli.