P1070793.JPG

Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 112 členů, z toho 58 mužů, 18 žen a 36 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

DSCF8305.JPG

ZÁVOD POŽÁRNICKÉ VŠESTRANOSTI DOSPĚLÝCH

SDH Malé Přílepy pořádalo v sobotu 10. října 2015 již 5. ročník závodu požárnické všestrannosti dospělých. Závodilo se v kategorii mužů a žen a startovaly tak jako ve hře Plamen pětičlenné hlídky. Podle propozic mohla v branném závodě dospělých startovat i smíšená družstva, která byla pak zařazena do příslušné kategorie podle většiny závodníků.

Náš sbor se rozhodlo reprezentovat jedno smíšené družstvo. Celá výprava vyrazila od hasičárny v 11.45 hodin ve složení :  Jiří Chvojka ( vedoucí ), Karel Štochl ( řidič ), David Štrencl  ( rozhodčí ) a závodníci Tereza Plecitá, Eliška Baštařová, Monika Jelenová, Pavel Procházka a Tomáš Šlapák. Tato smíšená hlídka byla zařazena do kategorie žen, kde soutěžilo celkem 6 družstev. Pravidla tohoto závodu byla stejná jako ve hře Plamen, takže stejná byla i jednotlivá stanovitě na trati i délka závodu.

Naši běželi jako třetí v pořadí. Na střelbě ze vzduchovky obdrželi 7 trestných minut, na uzlech 3 minuty a na zdravovědě 5 minut. Další tři kontroly (topografie, požární ochrana a lezení po laně) byly bez trestných minut. Výsledný čas jim byl ještě pokrácen o 7 minut čekací doby. Trať byla velmi náročná, z kopce do kopce a zpět, to celé 3x. Po doběhu bylo znát, kdo se občas proběhne a kdo kouří jak kamna.  Nakonec z toho bylo krásné 3. místo o minutu před čtvrtým družstvem.

Na závěr proběhlo vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů. Všechna zúčastněná družstva obdržela diplom, první tři v každé kategorii ještě pohár. Návrat byl kolem 17. hodiny.
P1280044.JPG

OKRESNÍ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU 2015

V sobotu 30. května se uskutečnilo na Chyňavě okresní kolo soutěže v požárním sportu družstev mužů, žen a dorostu. Náš sbor vyslal do okresního klání družstvo pouze družstvo mužů a dorostenců, ženy se tentokrát nezúčastnily z důvodu jiných povinností několika členek družstva. Zejména dorostenci sem přijeli bojovat o postup do krajského kola.

Družstvo mužů přijelo do Chyňavy ve složení : Ondra Dobrý, Adam Štěpnička, Vašek Kment, Petr Janda, které doplnili dorostenci David Štrencl, Petr Jelen a Tomáš Šlapák. Jako první byl u mužů na programu požární útok, v němž naši borci dosáhli slušného času 36,69 s, což znamenalo průběžné 5. místo. Ve štafetě 4x100 m museli naši muži postavit pouze jednu štafetu ve složení : Ondra Dobrý – domeček, Vašek Kment – bariéra, David Štrencl – hadice a Tomáš Šlapák – hasicí přístroj. Bohužel však došlo k chybě na jednom úseku a výsledný čas 85,38 s znamenal až 9. místo v disciplíně a v celkovém součtu velmi dobré 7. místo ze 13 zúčastněných družstev.

P1270660.JPG

OKRSKOVÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU  2015

Okrskové kolo v požárním sportu mužů a žen se uskutečnilo v neděli 3. května v Oseku. Sraz soutěžních družstev a rozhodčích byl stanoven na 8.00 hod., v 9.00 hod. proběhl nástup družstev a pak již  startovala první disciplína. V kategorii mužů bylo přihlášeno 8 družstev, v kategorii žen 4 družstva.

Jako první disciplína byla na programu štafeta 4 x 100 m mužů a na start se postavila „B“ štafeta ve složení: Petr Janda, Petr Jelen, David Štrencl a Adam Štěpnička. Kluci měli za úkol běžet na jistotu a jejich čas 76,08 s znamenal slušné 3. místo.  Naše štafeta „A“ ve složení Pavel Procházka, Václav Kment, Ondra Dobrý a Tomáš Šlapák proto mohla běžet na čas, což také stoprocentně vyšlo a  čas 69,08 s znamenal 1. místo po první disciplíně. V požárním útoku předvedli kluci svůj standardní velmi dobrý výkon, který jim vynesl 3. místo v disciplíně za Zaječovem „B“a Komárovem. V celkovém součtu pak naši muži obsadili skvělé 2. místo za Zaječovem „B“ a zajistili si tak postup do okresního kola do Chyňavy.
V kategorii žen byla situace jednodušší - naše závodnice již pouhou účastí v okrskovém kole měly zajištěný postup do kola okresního, takže mohly soutěžit bez nervozity.  V první disciplíně – štafetě 4 x 100 m – startovaly naše ženy ve složení: Eliška Baštařová, Tereza Plecitá, Katka Pekárková a Eva Fairaislová a jejich čas 95,41 s znamenal průběžné 2. místo. S tímto umístěním byla děvčata spokojena a proto se rozhodla nepostavit druhou štafetu. Druhá disciplína - požární útok - se ovšem vůbec nepovedl, což bylo zapříčiněno hlavně tím, že bylo nutné na poslední chvíli změnit sestavu. Diskvalifikace v útoku znamenala pro naše ženy posun na celkové 3. místo za vítězný Zaječov a druhý Komárov.
Zbývá dodat, že vedoucím družstva mužů byl Ondra Dobrý, vedoucí družstva žen byla Katka Pekárková. Na organizaci soutěže se podíleli jako rozhodčí Jiří Chvojka a Milan Pekárek, jako obsluha CAS 25 (doplňování vody při PÚ) a  požární stříkačky pomáhali František Charvát, Milan Janda a Ladislav Mudra st., časomíru poskytl Karel Štochl.