P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
VALNÁ HROMADA OKRSKU 2015
portrait_1_1289482063.jpg
19. února 2016 se konala výroční valná hromada okrsku Komárov v sále hospody na Jivině, na které se sešli zástupci okolních sborů dobrovolných hasičů, spolu se zástupcem OSH Beroun, panem Špačkem. Z našeho sboru se schůze zúčastnila delegace ve složení Lenka Jandová, Michaela Jílková, František Charvát, Milan Janda, Ladislav Mudra a Ladislav Ryšavý. 
Vedení schůze se ujal pan Havránek z SDH Komárov, který následně přednesl zprávu starosty okrsku a zprávu pokladní. Poté byly předneseny zprávy o celoroční činnosti jednotlivých sborů (SDH Chaloupky, SDH Zaječov, SDH Komárov, SDH Jivina, SDH Osek, SDH Olešná a SDH Hvozdec). 
Po přečtení jednotlivých zpráv byl představen plán práce a činnosti okrsku na další rok, který byl přítomnými zástupci sborů schválen. Dále byla zahájena diskuse, ve které jsme byli upozorněni na možnost zúčastnit se školení první pomoci pro zásahové jednotky, konané 12. března v Olešné. Pan Špaček dále pochválil činnost okrsku v uplynulém roce. Potom se probíraly možnosti místa konání a organizace hry Plamen. Jednotlivé sbory si mezi sebou také vyměnili pozvánky na blížící se kulturní a sportovní akce.
Na závěr schůze byl schválen zápis z valné hromady a také bylo domluveno datum další okrskové schůze, která se bude konat 7. dubna v areálu u chovatelů v Zaječově. 
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one