P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_6693.JPG

VÝLET DO AQUAPARKU

Další akce, kterou výbor sboru uspořádal pro malé hasiče, byl výlet do vodního světa v Čestlicích. Tento zájezd se koná každoročně na podzim a děti ho mají jako odměnu za předchozí brigádu na úklid okolní přírody.

Výlet se konal v pátek 22. listopadu 2019 místo školního vyučování, takže se děti těšily dvojnásobně. Také tentokrát se zájezdu zúčastnilo kromě dětí i několik rodičů, takže celkový počet účastníků se vyšplhal na 45 osob. Dopravu do Čestlic nám pomohl zajistit Obecní úřad Chaloupky, neboť uhradil výdaj na autobus, který řídil Milan Pekárek.
Hned po příchodu do bazénu se děti rozprchly po celém areálu. Nejvíce využívanými atrakcemi byly samozřejmě tobogány a skluzavky, kde dováděly nejmenší děti a taky někteří rodiče, a pak také pirátská loď a „divoká řeka“. Ti starší si vyzkoušeli vlnobití ve velkém bazénu a „trychtýř“, nejoblíbenější atrakcí se stala 250 metrů dlouhá „divoká řeka“. Další novou atrakcí byl tobogán se světelnými efekty, v němž se jezdilo na pneumatice.
Kdo měl hlad, mohl využít restauraci, která se nachází přímo v areálu vodního světa. Děti dováděly ve vodním světě celý den až do 17 hodin. Domů jsme přijeli až kolem půl osmé.

72053096_2365087137142491_6755681242449969152_n.jpg

CHALOUPECKÁ STOPA 2019

V neděli dne 27. října 2019 se uskutečnil již 9. ročník turistického pochodu "Chaloupecká stopa". Dvě minuty po osmé hodině ranní dorazil první účastník a za krásného a teplého podzimního rána vyrazil od hasičské zbrojnice na jednu z tří tras. 

Účastníci se na trasách dlouhých 18 701 stop (5,7 km), 39 042 stop (12 km) a 50 197 stop (15,3 km) orientovali pomocí mapy po turistických stezkách a fáborky značených úsekách. Kromě mapky byla na startu k dispozici na cestu i tatranka. Po krátké instruktáži byli účastníci vypuštěni na trať a zbytek už byl jen na nich. Jako každým rokem si účastníci mohli trasu vybrat sami až těsně na místě rozcestníku cest. Po trase bylo rozmístěno 7 kontrolních stanovišť s tématem „7 divů našeho okolí“, jež museli účastníci najít a zapsat název stanoviště do mapky. Stanoviště byly: KS1 – Záskalská vodní nádrž, KS2 – Jedová hora, KS3 - Hrachoviště, KS4 - Valdek, KS5 –Jindřichova skála, KS6 - Tok, KS7 – Mrtnická skála.  Počasí bylo letos opravdu krásné a pochodu se letos zúčastnilo rekordních 164 lidí, 16 psů a 12 kočárků. Po úspěšném absolvování pochodu jsme se opět sešli u hasičárny, kde účastníci dostali pamětní listinu, upekli si buřty a dali si horký čaj. Zde si účastníci po dlouhé cestě odpočali u ohně a v 15:30 téhož dne byl pochod oficiálně ukončen.

DSC_0625.jpg

STAROČESKÉ MÁJE 2019

Chaloupecké „Staročeské máje“  se konaly v sobotu 25. května 2019, tentokrát pod vedením místní i přespolní mládeže. Zúčastnilo se jich celkem 48 tanečníků, z toho byly 3 kolony starších a 3 kolony dětí. Májovníky byli Vašek Kment a Eliška Baštařová za starší a za malé děti Amálka Jílková a Steven Branný. Tradiční česká beseda se tančila ve sportovním areálu na Chaloupkách. 

V sobotu ráno v 9 hodin vyšli starší májovníci  na zvaní po okolních osadách. Doprovázel je ozdobený vůz s koňmi pana Hermana a k tomu vyhrávala kapela Litavanka. Zvaní probíhalo ve výborné náladě a bylo  zakončeno asi v 15.30 hodin v hospodě na Chaloupkách.
Program na hřišti začínal v 17.00 hodin. 
Úvod programu patřil Kecalovi v podání Libora Dbalého, potom kapela zahrála sólo pro májovníky a po něm už přišla na řadu beseda. Po besedě následovalo porážení obou májí a chlapci mezi sebou svedli tradiční boj o špičky. Nakonec Kecal  společně s oběma májovnicemi vylosoval výherce obou májek, pro vítěze špiček pak zahrála Litavanka sólo. Tím skončil program na hřišti a májovníci i s kapelou odešli průvodem do hospody.  Od 20.00 hodin se potom konala v sále hostince na Chaloupkách májová veselice.


Obrovské poděkování za naprosto bezchybnou organizaci patří všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podíleli na zabezpečení Májů, všem občanům Chaloupek a okolních obcí za každý  finanční obnos, kterým přispěli májovníkům, za jejich vstřícnost, ochotu a podporu, a dále Obecnímu úřadu Chaloupky za příspěvek na zapůjčení krojů pro májovníky. Největší poděkování patří jako vždycky májovníkům - za skvěle zatančenou besedu a za jejich chuť a nadšení pokračovat v téhle tradici. 
IMG_0022.jpg
„MÁJOVÉ POSEZENÍ" V DOMOVĚ NA VÝSLUNÍ V HOŘOVICÍCH
 

Ve středu 22. května 2019 se v Domově Na Výsluní v Hořovicích uskutečnilo „Májové posezení", které zde probíhá každým rokem, a naši nejmenší májovníci dostali opět pozvání, aby přijeli zatančit besedu obyvatelům domova. Vystoupení se konalo v 15 hodin a zúčastnily se ho dvě kolony nejmenších dětí. 

Letos nám počasí bohužel nepřálo, děti musely tančit ve vnitřním vestibulu. V domově panovala výborná nálada, k poslechu hrála živá kapela a pro seniory bylo připraveno pohoštění. Malí tanečníci zvládli svoje vystoupení na výbornou, tančila se česká i moravská beseda a děti za obě sklidily velký potlesk. Kromě toho dostaly ještě občerstvení - klobásy, limonádu a koláč. Děkujeme všem zaměstnancům domova za vlídné přijetí a za pohoštění a doufáme, že budeme moci přijet i příští rok. Poděkování patří také rodičům dětí za pomoc při dopravě a organizaci vystoupení dětí.

IMG_9537.JPG
VÝLET NA TITANIC

V sobotu 2. března 2019 jsme se s dětmi vydali na plavbu Titanicem, tedy přesněji řečeno na světovou výstavu Titanic do Brna, která se konala v České republice naposledy. Cesta z Hořovic do Prahy a následně do Brna byla díky rychlíkům příjemná a svižná, i když díky jednomu panu průvodčímu o hodinu delší, ale přesto jsme v poledne dorazili na brněnské Výstaviště a mohli se "nalodit".
U vstupu na výstavu jsme každý dostali palubní lístek se jménem skutečného pasažéra slavné lodi a na konci výstavy jsme se dozvěděli, který "z nás" tuto katastrofu přežil a kdo ne. Výstava byla úžasná, prohlédli jsme si model lodi, kajuty pro cestující jednotlivých tříd, známé schodiště a chodbu z filmu, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých i neuvěřitelných informací a zkusili jsme na vlastní kůži teplotu ledovce. Na konci výstavy jsme se mohli vyfotit na přídi lodi přesně jako ve slavném filmu.
Při zpáteční cestě jsme měli díky zpoždění vlaku dvouhodinovou zastávku v Praze na "Hlaváku", ale děti si ji vesele zkrátily tanečním vystoupením pro turisty  Okolo půl jedenácté večer jsme se všichni unavení, ale plní dojmů vrátili domů s rozhodnutím, že to nebyl určitě poslední výlet, protože se všem moc líbil.
Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one