P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg

SOUSTŘEDĚNÍ VE SMETANOVĚ LHOTĚ

Ve dnech 19. až 26. srpna 2018 se uskutečnilo tradiční soustředění malých hasičů ve Smetanově Lhotě. Této akce se zúčastnilo 28 dětí a 9 vedoucích. Do tábora přijely děti autobusem v neděli navečer, odjezd byl v 15.30 hodin od hasičárny. Po příjezdu se děti ubytovaly v chatičkách po třech nebo po šesti. Večer pak vedoucí svolali děti, rozdělili je do tří družstev a pak už pro všechny začala celotáborová hra na téma „Cesta kolem světa za pokladem“.

Hlavní náplní programu ale zůstala příprava na podzimní závod požárnické všestrannosti, takže děti každé ráno chodily běhat, po snídani pak každé družstvo se svým vedoucím trénovalo střelbu ze vzduchovky, učilo se zdravovědu, značky a uzly, šplhalo po laně a trénovalo na štafetu dvojic. Také se trénoval běh na 60 a 100 metrů překážek jednotlivců.

Na odpolední hodiny vedoucí pro děti připravili bohatý zábavný program. Každý den byl vyhrazen jednomu světadílu a kromě toho, že se děti dozvěděly nové vědomosti, zahrály si spoustu her, které tématicky souvisely se zeměmi jednotlivých kontinentů.  A tak například v Evropě poznávaly památky jednotlivých zemí, v Africe stavěly pyramidy, pohřbívaly mumie a navštívily safari, v Americe bojovaly jako vojáci ve válce Severu proti Jihu, v Asii sklízely rýži, luštily čínské písmo a stavěly budhistický chrám, v Austrálii skákaly s klokany, v bazénu unikaly nebezpečným krokodýlům a v Antarktidě jako lední medvědi lovily tučňáky a jezdily po ledové dráze. Kromě těchto soutěží děti hojně využívaly bazén, protože nám konečně přálo počasí a děti se mohly ve vodě vydovádět. Na závěr naší cesty kolem světa muselo každé družstvo nalézt důmyslně ukrytý poklad a poté dostalo sladkou odměnu v podobě dortu za umístění v celotáborové soutěži.

V neděli pak už přišlo na řadu balení a úklid tábora, společné focení všech účastníků, loučení a odjezd domů k rodičům. Návrat byl asi ve 14.30 hodin k hasičárně.


Poděkování za pečlivou přípravu a zdárný průběh soustředění patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na jeho organizaci, tedy především vedoucím dětí a instruktorům, ale i dalším zúčastněným hasičům. Odměnou všem těmto lidem může být radost a nadšení dětí ze společně prožitého týdne.

IMG_7132.jpg
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one