P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg

LETNÍ TÝDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V MACHOVĚ MLÝNĚ

Poslední prázdninový týden od 25. srpna až 1. září 2019 se uskutečnilo tradiční letní soustředění malých hasičů, tentokrát v Machově Mlýně u Krakovce. Této akce se zúčastnilo 20 dětí a 10 vedoucích. 
Hlavní náplní programu byla příprava na podzimní závod požárnické všestrannosti, takže děti každé ráno chodily běhat, po snídani pak každé družstvo se svým vedoucím trénovalo střelbu ze vzduchovky, učilo se zdravovědu, značky a uzly, šplhalo po laně a trénovalo na štafetu dvojic. Také se trénoval běh na 60 a 100 metrů překážek jednotlivců.

Na odpolední hodiny vedoucí pro děti připravili bohatý zábavný program. Letošní celotáborová hra byla na motivy filmů o Harrym Potterovi, díky které se děti na týden staly kouzelníky a čarodějkami a vedoucí profesorským sborem v Bradavicích. Počasí bylo báječné, takže mnohokrát došlo i na koupání ve zdejším bazénu. Celý pobyt jsme si všichni skvěle užili, zlé síly jsme společnými silami zdolali a báječně jsme se pobavili. Na závěr soustředění a jako odměnu pro všechna soutěžící družstva jsme navštívili místní lanový park, který jsme ještě před odjezdem domů zdolali. Pak už přišlo na řadu balení a úklid tábora, společné focení všech účastníků, loučení a odjezd domů k rodičům. 


Poděkování za pečlivou přípravu a zdárný průběh soustředění patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na jeho organizaci, tedy především vedoucím dětí a instruktorům, ale i dalším zúčastněným hasičům. Odměnou všem těmto lidem může být radost a nadšení dětí ze společně prožitého týdne.

IMG_3441.jpg
IMG_0060.jpg

VÍKENDOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ

V termínu od pátku 17. do neděle 19. května uspořádali vedoucí mládeže jarní soustředění před okresními koly hry Plamen a soutěže dorostu. Víkend jsme strávili v krásném a rozlehlém areálu Machova mlýna u Krakovce. Soustředění se zúčastnila všechna družstva – mladší žáci, starší žáci i dorostenky.

Odjezd účastníků byl v pátek v podvečerních hodinách od hasičské zbrojnice z Chaloupek, kvůli zdržení autobusu jsme na místo přijeli skoro o dvě hodiny později, ale zato nás řidič autobusu Vašek Štrencl bezpečně dovezl až do tábora přes všechny serpentiny po cestě  a bravurně zvládl i závěrečné klesání do tábora :-) takže jsme nemuseli poslední kilometr jít pěšky se vší bagáží.

Po příjezdu se děti i vedoucí ubytovali v chatkách a po opožděné večeři zbyl čas už jen na sestavení jedné nebo dvou překážek a rychlou obhlídku areálu.  Po chladné noci v chatkách jsme se v sobotu probudili do stejně chladného a pošmourného rána. Naštěstí brzy vykouklo sluníčko a mohli jsme začít naplno trénovat. Prostor areálu nám umožnil postavit dráhy na všechny disciplíny najednou, takže se nám vešly štafety 4x 60m pro žáky, 4x 100 m pro dorostenky, štafeta i útok CTIF a hlavně požární útok, při němž jsme mohli čerpat vodu z blízkého potoka, což značně zjednodušilo obsluhu kádě a tím i provedení celé disciplíny. Družstva se bez čekání střídala na jednotlivých disciplínách a tím jsme mohli využít oba dva dny k intenzivnímu tréninku.

Druhým luxusem byla strava, kromě hlavních jídel, kdy jsme si vybírali vždy ze dvou chodů, dostávaly děti ještě dopolední a odpolední svačinu a měly zajištěn i pitný režim. Kromě toho byl v areálu otevřen ještě stánek s občerstvením, takže hlady nikdo rozhodně netrpěl :-)
V neděli po obědě jsme již netrénovali a museli jsme začít s naložením a odvozem překážek a materiálu. Se vším jsme byli hotovi kolem 16. hodiny a pak už jsme mohli s dětmi vyrazit na cestu k domovu, kam jsme přijeli asi kolem 17.30 hodin.
I když zejména nakládka a převoz veškerého materiálu byl velmi náročný, hodnotíme soustředění jako povedené a svůj účel splnilo beze zbytku. Poděkování patří všem vedoucím za jeho přípravu a za materiální zajištění.

Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one