Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

IMG_6839.JPG

OSTRAVSKO – BESKYDSKÉ ŠEDESÁTKY

V ten samý den jako byl výlet do aquaparku v Čestlicích, tedy 22. listopadu, odjížděli účastníci předchozího kola Českého halového poháru na další soutěž, tentokrát do Ostravy na 4. a závěrečné kolo – na Ostravsko – beskydské šedesátky. Soutěž se konala v sobotu 23. listopadu, ale naše výprava  vyjížděla už v pátek večer.

Cestou jsme vyzvedli naše kamarády v Zaječově a řidič autobusu Václav Štrencl se se všemi rozjel směr Ostrava. V autobuse všichni přenocovali a ráno už jsme zaparkovali před ostravskou halou a rovnou z autobusu vyrazili závodit.
Soutěže se zúčastnili pouze mladší žáci ve stejném složení jako v Praze. Jejich kategorie byla na programu dopoledne, nejprve startovala děvčata, po nich chlapci. Ani zde se naše děti neztratily a v silné konkurenci se umístily následovně : Amálka Jílková 46. místo, Adélka Novotná 113. místo, Steven Branný 49. místo a Honzík Šlapák 94. místo. Po skončení závodu jsme si udělali ještě výlet po Ostravě, jeli jsme tramvají do areálu vítkovických železáren, kde jsme navštívili výstavu Svět techniky. Vrátili jsme se v sobotu pozdě v noci, unavení, ale spokojení.

IMG_6608.JPG

MEMORIÁL MARTY HABADOVÉ

O víkendu 2. a 3. listopadu 2019 se naši mladší a starší žáci zúčastnili Memoriálu Marty Habadové a zároveň 3. kola Českého halového poháru v běhu na 60m s překážkami, které se konalo v Praze v Bubenči ve sportovní hale Otakara Jandery. Soutěž začínala ráno v 9.00 hodin, kdy startovala děvčata, a pokračovala po obědě kategorií chlapců. Závody mohli sledovat diváci na FireTV.cz.

V sobotu byla na programu soutěž starších žáků a náš sbor v ní reprezentoval Michal Fimon, který v těžké konkurenci obsadil 111. místo. V neděli závodila kategorie mladších žáků a vedoucí přihlásili ke startu o něco větší skupinu soutěžících : v kategorii děvčat Adélku Novotnou a Amálku Jílkovou, v kategorii chlapců Honzíka Šlapáka a Stevena Branného. Nejprve probíhala soutěž děvčat, v níž se Adélka umístila na 65. místě a Amálka obsadila dokonce krásné 33.místo, za které si připsala krásných 16 bodů do celkového hodnocení halového poháru žáků. Odpoledne přišla na řadu kategorie chlapců, v níž Honzík Šlapák, který statečně vybojoval 79. místo, a Steven Branný, který si doběhl pro 58. místo.
Naši závodníci si napoprvé v takové soutěži vedli velmi dobře a v celkovém pořadí v obrovské konkurenci dopadli nad očekávání. Daleko důležitější než umístění je ale nasbírání cenných zkušeností, které se jim budou hodit do dalších závodů.
Dopravu na soutěž zajistili kamarádi ze Zaječova, kteří se soutěže také zúčastnili se svými svěřenci, autobus řídil a do Prahy nás spolehlivě dovezl Václav Štrencl. Celá naše výprava čítala celkem pět závodníků, vedoucí Alenu a Davida Jílkovi, Petra Jandu a Petra Procházku, instruktorku Elišku Dostálovou a další tři členy doprovodu, kteří pomáhali se soutěžním materiálem.