P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_9944.JPG

CHALOUPECKÉ  MOTÁNÍ  2019

Letošní druhou soutěží našich mladých hasičů bylo „domácí“ Chaloupecké motání, které se konalo poslední březnovou sobotu, tedy 30. 3. 2019. Místem konání byl sál místní restaurace, který byl zaplněn do „posledního místečka“, neboť se sem vypravilo závodit celkem 102 mladých hasičů z Hýskova, Komárova, Olešné, Zaječova a samozřejmě domácích z Chaloupek. 

Soutěž byla rozdělena do několika kategorií podle věku závodníků, a to na kategorii obsahující děti předškolní a z 1. třídy, dále na kategorie dětí z 2. – 3. třídy, 4. – 6. třídy a děti ze 7. – 9. třídy. Kromě kategorie nejmladších závodníků byly ještě všechny ostatní navíc rozděleny podle pohlaví na část dívčí a chlapeckou. Dohromady se tedy závodilo v 7 různých kategoriích a ve většině z nich jsme měli své zastoupení. Úkolem všech závodníků bylo smotat 10m hadici „C“ v co nejkratším čase.

Naši vedoucí vyslali do boje celkem 29 závodníků, kteří byli rozeseti do několika kategorií. V kategorii těch nejmladších jsme měli 2násobné zastoupení. Pro Janičku Fairaislovou to byla vůbec první soutěž, i tak si ale vedla velmi dobře a nakonec obsadila pěkné 23. místo. Anička Charvátová si vedla také velmi dobře, ta se umístila na pěkném 6. místě, 1 vteřinu od bronzové a 4 vteřiny od zlaté medaile.

V kategoriích dětí 2. – 3. tříd jsme měli zastoupení pouze mezi chlapci, i tak zde ale nebyla nouze o pěkné výsledky. Kubík Fairaisl obsadil 7. a Fíla Giňa 6. místo, ale ještě lépe si vedli stříbrný Kuba Dbalý a zlatý Honzík Šlapák.

V prostředních kategoriích jsme měli asi největší zastoupení, měli jsme zde jak dívky, tak chlapce. Mezi dívkami jsme měli celkem pětičetné zastoupení: Amálka Lukešová se umístila na 12. místě, Eliška Fimonová na 11., Adélka Novotná skončila 8., Klárka Káchová 7. a Amálka Jílková se umístila na 6. místě. O jednoho závodníka více jsme měli ve stejné věkové kategorii chlapců. Štěpán Kubrycht se umístil na 19. místě, Lukáš Sábel na 15., Matěj Tuček na 12., 9. místo obsadil Steve Branný, který skončil hned za svým týmovým kolegou Frantou Paletou, a nejlépe ze všech si vedl Honza Šlapák, který se umístil na 3. místě.

Čtyřnásobné zastoupení jsme poté měli v kategorii nejstarších děvčat. Natka Lukešová se umístila na pěkném 9. místě, hned před svou týmovou kolegyní Jančou Březovskou, těsně pod stupni vítězů nakonec skončila Karinka Branná, a nejlépe ze všech si vedla Janča Pekárková, která nestačila pouze na fenomenální čas Kataríny Horské z Hýskova, který měl hodnotu  6,81 s ! V poslední kategorii, tedy nejstarších chlapců, jsme měli celkem osm závodníků. Bohužel chlapcům se úplně tolik nedařilo. Na druhou stranu se ovšem musí říct, že zde závodí ti naprosto nejrychlejší a jak se později ukázalo, na alespoň 1 z medailí bylo potřeba dosáhnout času pod 8 vteřin. Ale jak si zde vedli naši zástupci: nováček Tibor Šnajdr obsadil 17. místo, před ním se umístili Michal Fimon a Kája Štochl na 16., resp. 15. místě, na 12. místě se poté umístil Marek Huml, o čtvrt vteřiny za svým bratrem Matějem, v elitní desítce se pak umístili Kuba Šlapák na 9. místě, Vašek Fairaisl na 8. místě, a nejlépe si vedl Ondra Pekárek, který i přes svůj fantastický čas 7,76 s skončil „až“ na 3. místě.

Celková bilance našeho sboru tedy nakonec čítala 5 medailí, z toho byla 1 zlatá, a dále 2 stříbrné a 2 bronzové. Tyto výsledky také znamenaly, že v konečném zúčtování sborů jsme se umístili na 3. místě za družstvem z Hýskova a vítězným družstvem ze Zaječova. Na závěrečném vyhlášení pak byli všichni jednotlivci odměněni za své výkony drobnými dary, a 3 nejlepší v každé kategorii navíc obdrželi diplom a medaili. Všechna družstva poté byla odměněna „ohromnými“ dorty a 3 nejlepší sbory navíc obdrželi pohár. V celkovém zúčtování tedy naši mladí hasiči vybojovali celkem 5 individuálních medailí a k tomu ještě navíc bronzový pohár. 

 

Celkové výsledky soutěže najdete    ZDE
Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one