P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
IMG_0840.jpg

CHALOUPECKÉ  MOTÁNÍ  2018

V sobotu 24. března 2018 jsme pořádali další ročník Chaloupeckého motání hadic. I přes mohutnou chřipkovou epidemii se zúčastnilo skoro 80 dětí z pěti sborů (Chaloupky, Zaječov, Hýskov, Komárov a Olešná). 

V kategorii přípravky jsme tentokrát měli zastoupení i my, a to díky čerstvým posilám Aničce Charvátové a Kubíkovi Fairaislovi.  V nejpočetnější kategorii, která čítala 21 soutěžících se ani jeden neztratili, Kubík na premiérové soutěži vybojoval 12. místo a Anička dokonce třetí, bronzové umístění.

V kategorii 2. a 3. třída dívky nás reprezentovaly Amálky Lukešová a Jílková, Amča Lukešová brala 5. místo a Amča Jílková tuto kategorii dokonce vyhrála. Úspěšná pro nás byla i kategorie stejně starých chlapců, kde se na 6. místě umístil Franta Paleta, na 5. místě Steve Branný, bronzovou pozici obsadil Honzík Šlapák a vítězství si připsal Kuba Dbalý.
V kategorii 4. až 6. tříd nás mezi dívkami zastupovala taktéž úplně nová Klárka Káchová a Róza Paleta. Klárka se umístila na 14.  a Róza na 8. místě. V chlapecké kategorii tohoto věku se umístili Lukáš Sábel na 13.místě, Adam Kubačák na 12. místě, Matěj Tuček na 9. místě, Vašek Fairaisl na 5. místě, Matěj Huml na 4. místě a o medailová umístění se postarali Jenda Šlapák bronzovou a Ondra Pekárek stříbrnou pozicí.

V kategorii nejstarších děvčat jsme získali tato umístění: Janča Březovská 13. místo, Karinka Branná 12. místo, Anička Hoskovcová 9. místo, Denča Sluková 8. místo, Natka Lukešová 6. místo a medaili ve stříbrném provedení získala Janča Pekárková. Nejstarší chlapci nás reprezentovali tři a umístili se takto: Kája Štochl na 9. místě, Kuba Šlapák na 6. místě a Kuba Kubačák na solidním 5. místě.

Tato umístění nám stačila k obsazení druhé příčky v soutěži družstev, za což si všechny děti pochutnaly na velikých dortech. Moc děkujeme dětem za poctivé trénování, které se takto zúročilo.

 

Celkové výsledky soutěže najdete    ZDE
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one