Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců-jednotlivců.

I. KOLO HRY PLAMEN - ZÁVOD POŽÁRNICKÉ VŠESTRANNOSTI

Trochu netradičně v neděli 7. října 2018 se na fotbalovém hřišti v Hýskově uskutečnilo podzimní kolo Hry Plamen 2018/2019. Díky neustále se rozšiřujícímu kolektivu dětí mohli vedoucí do soubojů o co nejlepší umístění poslat letos už 30 dětí. Na programu byly dvě disciplíny -  závod požárnické všestrannosti hlídek a štafeta požárních dvojic.

Za mladší žáky startovaly dvě pětky, jako první se startovním číslem 9 se vydala na trať branného závodu druhá hlídka ve složení Amálka Lukešová, Kubík Fairaisl, Anička Charvátová, Kuba Dbalý a Filip Giňa. Tito naši nejmladší členové, kteří běželi ZPV kromě velitelky Amálky úplně poprvé, se v obrovské konkurenci 25 hlídek neztratili a obsadili krásné 11. místo.
To lepší samozřejmě přišlo s první hlídkou ve složení: Steven Branný, Amálka Jílková, Adélka Novotná, Honzík Šlapák a Štěpán Kubrycht. Ti zejména díky svému běžeckému času na trati vybojovali skvělé 2. místo za vítězným Zaječovem.
Po branném závodě přišla pro mladší žáky na řadu štafeta dvojic, k této disciplíně nastoupila pouze první hlídka a opět si vedla výtečně. Svým časem by s velkým náskokem 17 vteřin skončili na druhém místě, bohužel posbírali 20 trestných vteřin včetně sporného předčasného vyběhnutí, a tak to stačilo "pouze" na stejně skvělé místo třetí. Obě
tato umístění jim zajistila průběžné druhé místo před jarním kolem.

V kategorii starších žáků jsme poslali na trať dokonce dvě družstva a tři hlídky. Obě pětky družstva "A" tvořili starší kluci a jedna dívka, tedy to nejlepší, co měli jejich vedoucí k dispozici :-) a jediná hlídka "B" družstva byla poskládána z dětí, které přišly díky rozdělení věkových kategorií poprvé do starších.

První disciplínou pro starší žáky byla štafeta požárních dvojic. K té nastoupily obě hlídky "A" družstva současně, první ve složení: Kuba Šlapák, Vašek Fairaisl, Kája Štochl, Ondra Pekárek a Michal Fimon, druhá v sestavě bratři Humlovi, Jenda Šlapák, Róza Paleta a Matěj Tuček. Kluci si na dvojičky dost věřili a měli proč : i přesto, že obě pětky dostaly 10 trestných vteřin za přešlápnutí hadice, obsadili naši skvělé druhé místo za vítězným Zaječovem.
Hlídka "B" družstva startovala ve složení Lukáš Sábel, Eliška Fimonová, Klára Káchová, Adam Kubačák a Franta Paleta a i ta si vedla výtečně. I když ani jejich pokus se neobešel bez trestných vteřin, v silné konkurenci 21 hlídek vybojovali krásné 8. místo.
Potom se starší žáci přesunuli na trať branného závodu, kde určitě chtěli svůj výkon z první disciplíny zopakovat. Jako první vyběhla na trať druhá hlídka se startovním číslem 4, první pětka startovala až téměř na konci startovního pole s číslem 26. Na trati bohužel udělaly obě hlídky několik chyb, což v tak obrovské konkurenci na ty nejvyšší příčky nestačilo. Lepší byla nakonec druhá hlídka na 7. místě, první hlídka dosáhla na místo 12.
Družstvo "B" si v ZPV vybralo "nováčkovskou daň" a při své premiéře obsadilo 24. místo. Počítá se však umístění sborů, a tak po součtu pořadí v obou disciplínách byli naši starší žáci na průběžném třetím místě před jarním kolem.

„Zlatým hřebem“ soutěžního dne bylo ovšem vystoupení našich dorostenek. Družstva dorostu měla na programu pouze jedinou disciplínu - branný závod - a naše děvčata na něj přijela výborně připravená. V kategorii dorostenek byla přihlášena celkem čtyři družstva, dorostenci měli v kategorii pouze jediné družstvo stejně jako dorost smíšený.

Děvčata se na trať ZPV dostala až po všech žákovských družstvech kolem 13.45 hodin. Čekání bylo dlouhé, ale naší hlídce ve složení Natka Lukešová, Eliška Dostálová, Janča Pekárková, Karin Branná a Denča Sluková to asi nevadilo, také proto, že je před startem podporovaly ostatní členky družstva. Po startu holky doslova letěly po trati a vybojovaly první místo díky naprosto bezchybnému výkonu a „nule“ trestných minut. Ta bohužel přišla až po protestu vedoucí kvůli chybnému posouzení rozhodčího na stanovišti šplhu na laně, ale ani neuznání protestu by na vítězství našich závodnic nic nezměnilo, měly dostatečný náskok.

Všechny týmy mají parádně nakročeno na jaro a my dětem děkujeme za obrovské nasazení a bojovnost.