P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců-jednotlivců.
  
 
P1320878.jpg
IMG_3671.jpg

NOČNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍCH ÚTOCÍCH 2018

I v letošním roce se naši mladí hasiči vypravili do Hýskova na poněkud „netradiční“ soutěž, na soutěž v nočních požárních útocích. Závod se konal v pátek 15. června 2018 na fotbalovém hřišti v Hýskově a účast našeho sboru byla velmi bohatá, 2 družstva mladších a 2 družstva starších žáků. Podobně velká účast ovšem panovala i u ostatních sborů, a tak se na místě konání sešlo něco kolem 40 družstev. Konkurence tak byla obrovská. 
Jako první přišly na řadu děti z kategorie přípravky, která ovšem proběhla bez naší účasti. Naše účast přišla na řadu až v kategorii mladších žáků, do které vedoucí Alena a David Jílkovi přihlásili 2 družstva o celkovém počtu 11 dětí, kterými konkrétně byli: Michal Sluka, Adam Kubačák, Štěpán Kubrycht, Steven Branný, Amálka Jílková, Amálka Lukešová, Klárka Káchová, Eliška Fimonová, Adélka Novotná, Fíla Giňa a Anička Charvátová. Prvních šest dětí tvořilo družstvo „A“, zbylých 5 pak s doplněním Adama Kubačáka utvořilo družstvo „B“. Bohužel ani jednomu z družstev se pokus nevyvedl tak, jak by si každý z nich (ale především vedoucí) představoval, takže z toho nakonec bylo 10. místo pro „A“ a až 16. místo pro družstvo „B“. Je však nutno podotknout, že družstvo „B“ bylo z velké většiny tvořené dětmi, jejichž doba členství v našem kolektivu čítá pouze pár měsíců a všehovšudy pro ně tohle byla teprve 3. soutěž.

Po odběhnutí všech družstev mladších žáků přišlo na řadu jejich vyhodnocení a poté už se začalo závodit i v kategorii starších žáků. I tady mohli vedoucí Petr Janda, Petr Procházka a Lenka Jandová vyslat do boje 2 družstva, družstvo „A“ tvořené ryze staršími žáky, a družstvo „B“ tvořené dorostenkami s malým přispěním zbytku starších žáků. Družstvo „A“ tvořilo 7 chlapců, jmenovitě: Kuba Kubačák, Marek Huml, Kuba Šlapák, Kája Štochl, Matěj Huml, Ondra Pekárek a Honza Šlapák. Družstvo „B“ tvořilo celkem 6 dorostenek doplněných o 1 staršího chlapce, opět jmenovitě: Anička Hoskovcová, Janča Pekárková, Natka Lukešová, Deniska Sluková, Janča Březovská, Karinka Branná a Vašek Fairaisl. Bohužel ani starším žákům se moc nedařilo, opět jejich pokusy postrádaly potřebnou bezchybnost, takže ve výsledku bylo 7. místo družstva „B“ a až 11. místo družstva „A“ velkým zklamáním. Po doběhnutí posledního družstva starších žáků opět následovalo jejich vyhodnocení a poté už následovala volná zábava, pro děti to znamenalo přespat ve stanech, a pro vedoucí to znamenalo si alespoň na chvilku odpočinout, protože další soutěž na nás čekala už druhý den odpoledne.

Nebyl to zkrátka náš den, ale i přes to všechno se už nemůžeme dočkat dalšího ročníku této po všech stránkách oblíbené soutěže. Každopádně všem zúčastněným, dětem, vedoucím, pomocníkům, ale především organizátorům je potřeba poděkovat za perfektní přípravu a zdárný průběh soutěže.

 
IMG_3752.jpg
Recyklujte s hasici.bmp
banner-podporujeme-200x120.gif
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one