P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_1678.jpg

NOČNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍCH ÚTOCÍCH 2019

I v letošním roce se naši mladí hasiči vypravili do Hýskova na soutěž v nočních požárních útocích. Tentokrát vyšel na soutěž datum pátek 14. června na fotbalovém hřišti v Hýskově. Naše účast čítala celkem 3 družstva, z toho 2 družstva mladších a 1 družstvo starších žáků. Podobně velká účast ovšem panovala i u ostatních sborů, a tak se na místě konání sešlo něco kolem 40 družstev. Konkurence tak byla obrovská. 
Jako první přišli na řadu mladší žáci a z našich družstev to bylo družstvo „B“, které startovalo v tomto složení: Amálka Lukešová, Filip Giňa, Kuba Dbalý, Kubík Fairaisl, Matyáš Mrkáček a tuto pětici doplnil z družstva „A“ Štěpán Kubrycht. Všichni členové předvedli velmi dobrý výkon, bohužel v konečném zúčtování z toho bylo až 17. místo. Poté na startovní čáru nastoupilo družstvo „A“, startující ve složení: Štěpán Kubrycht, Steve Branný, Amálka Jílková, Adélka Novotná, Honzík Šlapák a benjamínek týmu Anička Charvátová. Od tohoto družstva se čekalo velmi dobré umístění, i tak ale nakonec celé družstvo všechny velmi příjemně překvapilo. Z jejich dosaženého času se totiž ve výsledkové listině stal 3. nejlepší v kategorii, což znamenalo zasloužený bronz a další medailové umístění pro náš sbor.

Po mladších žácích přišli na řadu i jejich starší kolegové, včetně těch našich. Zde náš sbor reprezentovalo 1 družstvo, startující ve složení: Marek Huml, Kuba Šlapák, Vašek Fairaisl, Kája Štochl, Michal Fimon, Ondra Pekárek a Honza Šlapák. I starší žáci předvedli velmi dobrý výkon, nicméně v nabité konkurenci z toho bylo nakonec 6. místo, což je ovšem rovněž velmi pěkný výsledek a rovněž jeden z nejlepších výsledků v této kategorii z této soutěže.

Po závěrečném vyhodnocení už následovala pouze volná zábava, a poté se všichni účastníci, jak soutěžící, tak vedoucí, vydali do svých dočasných příbytků ulehnout ke spánku. Ráno jsme se nasnídali, sbalili všechny věci a pomalu se vydali na další soutěž, tentokrát do Záluží.

 
Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one