P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
P1380071.jpg

POHÁR ZAKLADATELŮ SDH ZAJEČOV 2017


V letošním roce se ve dnech 2. a 3. září uskutečnila soutěž s názvem „O pohár zakladatelů SDH Zaječov“, neboli soutěž v běhu na 100 m s překážkami pro dospělé a v běhu na 60 m s překážkami pro děti (mladší a starší žáky). ). Soutěž byla pořádána místním sborem v rámci oslav 125 let od založení sboru. My jsme se na tuto soutěž vypravili i přesto, že běh na 60 m s překážkami není jednou z disciplín, kterým se obvykle věnujeme, ale zkusit si ji rozhodně není na škodu.

Starší žáci vyrazili se svými vedoucími v 5členné sestavě, kterou tvořili 2 chlapci (Kuba Kubačák a Matěj Tuček) a 3 děvčata (Anička Hoskovcová, Janča Pekárková a Karinka Branná). Každé z dětí mělo celkem 2 pokusy a lepší z nich pak dával konečný výsledek. Z chlapců si vedl nejlépe Kuba Kubačák, který svým časem vybojoval bronzovou medaili. Matěj Tuček skončil na pěkném 6. místě. Děvčata si vedla rovněž dobře, Janča Pekárková svým časem vybojovala druhou bronzovou medaili, nicméně i ostatní děvčata (Anička Hoskovcová 7. místo, Karinka Branná 8. místo) si vedla dobře a ve vyrovnané konkurenci se rozhodně neztratila. Starší žáci tak domů přivezli dvě medaile, což je rozhodně skvělý výsledek.

Za tyto výsledky je třeba poděkovat všem osobám realizačního týmu, který se podílel na přípravě závodníků, ale i dopravě všech na místo konání. Ale rozhodně je třeba poděkovat i dětem za předvedené výkony a další cenné kovy ve prospěch našeho sboru. Pochvala patří i organizátorům ze Zaječova, kteří soutěž perfektně připravili po všech stránkách a pro příští rok určitě nebudeme váhat nad tím, jestli přijedeme či nikoliv…

Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one