P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_4326.jpg

POHÁR ZAKLADATELŮ SDH ZAJEČOV 2019

První zastávkou našich mladých hasičů v nové sezóně byl již 3. ročník soutěže v Zaječově, nesoucí název „O pohár zakladatelů SDH Zaječov“, kde se soutěžilo v disciplíně „běh na 60m s překážkami“. Přípravy na ní probíhaly již na letním táboře. 

Naši vedoucí vyslali do boje celkem 13 soutěžících, z toho 9 mladších žáků spolu se 4 jejich staršími kolegy. Soutěž byla rozdělena do 4 kategorií: mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. Systém soutěže poté probíhal následovně: v „základní“ části měl každý závodník k dispozici 2 pokusy, na jejichž základě se udělalo výsledné pořadí. Nejlepší 3 v každé kategorii poté byli oceněni medailemi. Do „vyřazovací“ části postoupilo vždy 8 nejlepších z každé kategorie a systémem „pavouka“ závodili vždy 2 soutěžící proti sobě, dokud nebyly známé stupně vítězů. 3 nejlepším závodníkům byly poté předány poháry.

Našich 13 závodníků bylo obsaženo ve všech kategoriích. Mladší dívky reprezentovalo kvarteto: Amálka Jílková, Adélka Novotná, Amálka Lukešová a Anička Charvátová. Mladších chlapců bylo dokonce pět: Štěpán Kubrycht, Steve Branný, Honzík Šlapák, Filip Giňa a Kubík Fairaisl. Starší žáci byli ve svých kategoriích vždy po 2, v dívkách to byly Klárka Káchová a Eliška Fimonová, v chlapcích to byli Kuba Šlapák a Vašek Fairaisl.

Nejprve proběhlo základní kolo. V mladších dívkách startovalo celkem 12 závodnic. Do vyřazovací části neprošla akorát Anička Charvátová na 10. místě, zbylé 3 závodnice se umístily takto: Amálka Lukešová na 6. místě, Adélka Novotná na 2. místě a Amálka Jílková celou kategorii ovládla. Do naší sbírky tak putovali první 2 medaile. Mladších chlapců startovalo 11 a i zde se nám velmi dařilo. I zde nám do vyřazovacího kola neprošel pouze jeden závodník, a to Kubík Fairaisl na 10. místě. Dále tak postoupili Štěpán Kubrycht ze 6. místa, Filip Giňa ze 4. místa, Honzík Šlapák ze 3. místa a jako vítěz dále postoupil Steve Branný. I zde jsme si tak připsali 2 cenné kovy, tentokrát zlatý a bronzový. U starších žáků to sice taková paráda nebyla, ale i tak zde bylo několik dobrých výsledků. V dívkách si Eliška Fimonová připsala 8. místo a Klárka Káchová 7. místo, a obě tak postoupily do vyřazovací části. V chlapcích si Vašek Fairaisl vybojoval 9. místo a o 1 místo tak zůstal za postupem. O něco lépe si vedl Kuba Šlapák, který se umístil na 7. místě a do „pavouka“ tak postoupil.

Po skončení základního kola přišlo na řadu kolo vyřazovací. V kategorii mladších dívek znamenalo první kolo konečnou pro Amálku Lukešovou, která nestačila na soupeřku ze Zaječova. Smolařkou celého dne se stala Amálka Jílková, která prošla přes první soupeřku, dokonce porazila i druhou a třetí, ale chyba na rozdělovači ji stála nejprve postup do finále, a poté i bronzovou medaili. Všechno ale vzala do svých rukou a nohou Adélka Novotná, která porazila všechny své soupeřky a stala se vítězkou a držitelkou zlatého poháru. Z 8 postupujících mladších chlapců bylo hned 5 našich, takže bylo jasné, že dojde minimálně na 1 „Chaloupecký souboj“. Na ten došlo hned v prvním kole, kde Honzík Šlapák porazil Štěpána Kubrychta a postoupil tak mezi nejlepší čtyřku. Tam postoupil i Steve Branný a Filip Giňa, kteří spolu svedli boj o finále. Tím šťastnějším byl nakonec Steve Branný a Filip Giňa tak zamířil do boje o bronz. Tam došlo na další Chaloupecký souboj, tentokrát mezi Filipem Giňou a Honzíkem Šlapákem, z čehož bylo jasné, že bronz poputuje na Chaloupky. O ten se nakonec zasloužil Honzík Šlapák a na Filipa Giňu zbylo to nepopulární 4. místo. Steve Branný nastoupil do finále proti svému nejbližšímu pronásledovateli ze základního kola, proti Vojtovi Růžičkovi ze Zaječova. Ten mu ve finále porážku vrátil a Steve si tak připsal 2. místo. Mladší chlapci tak doplnili Adélku Novotnou a kompletní pohárová sbírka z mladších žáků tak mířila na Chaloupky. Mladší žáci tak vybojovali celkem 7 pódiových umístění, z toho 4 medailové (2+1+1) a 3 pohárové (1+1+1). Jejich starší kolegové si ve vyřazovacím kole vedli následovně: Eliška Fimonová s Klárkou Káchovou dostaly hned na úvod ty nejtěžší soupeřky, kde by pouze jejich zkrat mohl vést k postupu našich děvčat. To se nicméně nestalo a pro naše závodnice tak soutěž skončila. Z podobné výchozí pozice jako děvčata se dále kvalifikoval i Kuba Šlapák, který rovněž vyfasoval velmi těžkého soupeře. Jejich vzájemný souboj byl nicméně daleko vyrovnanější a Kuba nakonec jen o trošku za svým soupeřem zaostal, čímž i pro něj soutěž skončila.

V neděli byla na programu soutěž dospělých, do níž se přihlásily naše 4 dorostenky : Eliška Dostálová, Anička Hoskovcová, Jana Březovská a Karin Branná. Také děvčata soutěžila stejným systémem jako žáci a v základním kole se umístila takto : Eliška Dostálová 8. místo, Karin Branná 9. místo, Anička Hoskovcová 10. místo a Jana Březovská 11. místo. Do vyřazovací části postoupila tedy jen Eliška Dostálová a zde se umístila na celkovém 8. místě. Nutno říci, že výkony děvčat poznamenalo několik pádů, zejména Karin Branné na kladině, takže naše představení v Zaječově nebylo zdaleka stoprocentní.

Celková naše bilance tak činila 4 medaile a 3 poháry, což znamenalo obrovský úspěch. Medailistům je určitě záhodno pogratulovat, nicméně i všem ostatním závodníkům patří pochvala a poděkování za snahu a předvedené výkony. Rovněž vedoucím patří uznání za přípravu svých svěřenců a poděkování patří i pořádajícím hasičům ze Zaječova, za perfektní organizaci a zdárný průběh soutěže. 

Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one