P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců-jednotlivců.
  
 
P1320878.jpg
IMG_7681.jpg

POHÁR ZAKLADATELŮ SDH ZAJEČOV 2018

První zastávkou pro naše mladé hasiče byl v novém soutěžním ročníku 2018/2019 Zaječov, kde se o víkendu 15. a 16. září konal závod s názvem „O pohár zakladatelů SDH Zaječov“. Soutěžilo se zde v běhu na 60m s překážkami (v sobotu, pro mladší a starší žáky) a v běhu na 100m s překážkami (v neděli, pro dospělé včetně dorostenců). 

Sobotního závodu se zúčastnili pouze naši starší žáci a ti si vedli takto: Adam Kubačák obsadil ve své kategorii 7. místo, Vašek Fairaisl 5. místo a Kuba Kubačák dosáhl až na bronzový stupínek. Trojnásobné zastoupení jsme měli i v kategorii starších děvčat: Eliška Fimonová obsadila 13. místo, Klárka Káchová 11. místo a Karinka Branná svou kategorii nakonec ovládla, a to nejrychlejším časem dne 13,5s.

Nedělní závod proběhl o poznání jinak, než závod sobotní, a to ve 2 kolech, v kole základním (kde nejlepší 3 závodníci obdrželi medaile) a v kole postupovém (který probíhal vyřazovacím systémem „play-off“ a 3 nejlepší zde obdrželi poháry). V mužské i ženské kategorii byli navíc vyhlášeni 3 nejlepší závodníci do 18 let. Do tohoto závodu se vydali naši muži, ale především naše ženy/dorostenky. V kategorii mužů skončil Petr Janda na 11. místě v základním kole, Lukáš Burda sice ze 7. místa postoupil do „play-off“, tam ale nestačil na domácího Lukáše Stehlíka.

Kategorie žen se zúčastnilo celkem 6 našich dorostenek. V základním kole se naše děvčata umístila takto: Anička Hoskovcová na 13. místě, Monča Štrenclová na 12. místě, Eliška Dostálová na 10. místě, Natka Lukešová na 7. místě, Janča Pekárková na 5. místě a Karinka Branná dokonce na 3. místě. Navíc, v kategorii dorostenek, se Janča Pekárková umístila na 3. místě a Karinka Branná na 2. místě. Natka, Janča a Karinka díky výsledkům v základním kole postoupily do kola vyřazovacího, kde ale nakonec bohužel všechny 3 skončily na první soupeřce. I tak ale byla naše medailová sbírka bohatá: 2 bronzové medaile v podání Kuby Kubačáka a Janči Pekárkové doplnila famózní sbírka Karinky Branné (zlato za žáky, stříbro za dorostenky, bronz za ženy).

Celkem nám to tedy vyneslo 5 cenných kovů, což je jednak důvod k velké radosti, ale rovněž poctivou odměnou za dobře odvedenou práci, a také dobrým důvodem se za rok do Zaječova vrátit. Takže na viděnou v roce 2019, budeme tam a budeme opět připraveni bojovat o medaile!!!

 

Recyklujte s hasici.bmp
banner-podporujeme-200x120.gif
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one