P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
P1320192.JPG
„POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ“  2016 – OKRESNÍ KOLO


Okresní kolo této výtvarné a literární soutěže mladých hasičů bylo vyhodnoceno ve středu 6. dubna 2016. Se svými pracemi sem postoupilo celkem 420 dětí z 10 škol a 7 hasičských sborů. Ocenění vítězů se uskutečnilo v prostorách hasičské zbrojnice ve Zdicích za přítomnosti starosty OSH Beroun Josefa Štětky, náměstkyně starosty Heleny Foltýnové, zástupkyně HZS Beroun Bc. Ziny Průšové a dalších funkcionářů, kteří všem oceněným předali diplomy a drobné dárky.  

V okresním kole uspěla jediná práce : v kategorii ZŠ 3 se svým výkresem zvítězil a získal zlatou medaili Jakub Šlapák a zároveň postoupil do krajského kola soutěže.
Po vyhlášení vítězů soutěže a rozdání cen nás ještě berounští hasiči pozvali na prohlídku své zbrojnice, kde proběhly také ukázky jejich vybavení a techniky.  
001.jpg
001 (2).jpg
001 (4).jpg

„POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ"  2016 - ZÁKLADNÍ KOLO


Také letos se malí Plamínci zúčastnili soutěže „Požární ochrana očima dětí".  Tuto soutěž každoročně vyhlašuje SH ČMS a je určena pro všechny děti a mládež do 18 let. Mohou se jí zúčastnit jak hasičské sbory, tak i mateřské, základní školy, víceletá gymnázia a domovy dětí a mládeže. Je rozdělena na dvě části -   literární a výtvarnou a probíhá v několika věkových kategoriích.

V základním kole, které proběhlo v rámci našeho sboru, se sešlo 5 prací s hasičskou tématikou. Všechny práce byly výtvarné a děti jimi obsadily čtyři kategorie. Čtyři výkresy namalovali mladší žáci, jedním se soutěže zúčastnili starší žáci, dorostenci se nezapojili vůbec. Celková účast našich dětí v soutěži byla velmi nízká.
Všechny došlé výtvory byly rozděleny do kategorií podle školní docházky a porota složená ze zástupců Obecního úřadu Chaloupky vybrala v každé kategorii tři nejlepší autory. Vyhlášení vítězů a rozdělení bodů do celoroční bodovací soutěže jednotlivců bylo provedeno po Velikonočním motání v sobotu 26. března 2016, vedoucí dětí Milan Pekárek rozdal všem zúčastněným Plamínkům diplomy a čokoládu. 
Kategorie ZŠ 1:                     
1.       Jan Šlapák                                                      
                                                
Kategorie ZŠ 2:                     
1.       Matěj Tuček

2.       Lukáš Sábel
Kategorie ZŠ 3:        
1.       Jakub Šlapák
 
Kategorie ZŠ 4 :           
1.      Monika Štrenclová


 
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one