P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_9479.JPG
ZAJEČOVSKÉ UZLOVÁNÍ 2019
 

Jako první soutěž našich mladých hasičů bylo v roce 2019 na programu Zaječovské uzlování, a to v sobotu 23. února v místním Lidovém domě a naše účast byla opravdu bohatá, neboť jsme vyslali do boje celkem 30 dětí, z toho 10 mladších rozdělených do 2 družstev, a 20 starších žáků rozdělených celkem do 4 družstev. Kromě toho bylo vybráno 5 nejlepších jednotlivců v obou kategoriích, aby svedlo boj o další cenné kovy. 

Soutěž probíhala ve 2 kolech, kdy nejprve na start nastoupila družstva od nejmladší přípravky až po mladší a starší žáky. Po ukončení soutěže družstev přišli na řadu jednotlivci, opět od přípravky až po mladší a starší žáky.

Nejprve startovala kategorie mladších žáků, do jejichž startovní listiny zapsali naši vedoucí manželé Jílkovi 2 družstva. A oběma družstvům se závod vyvedl náramně. Družstvo „A“ obsadilo 2. místo za vítězným domácím družstvem ze Zaječova, a pozadu nezůstalo ani družstvo „B“, které se umístilo hned za svými kolegy, na 3. místě. Výbornou přípravu pak perfektními výkony potvrdili i vybraní jednotlivci, kteří celou kategorii ovládli. Amálka Jílková svou kategorii vyhrála, Steven Branný se umístil na 2. místě a 3. místo a kompletní medailovou sbírku svým výkonem podtrhnul Honzík Šlapák. Dobře se vedlo i našim dvěma zbylým zástupcům, neboť Štěpán Kubrycht obsadil 5. místo a Amálka Lukešová pěkné 13. místo.

Starším žákům se sice tolik nevedlo, ale i zde nebyla nouze o pěkné výsledky a především o medaile. Nejprve přišla na řadu soutěž družstev, do které vyslali vedoucí Petr a Lenka Jandovi a Petr Procházka celkem 4 družstva. Družstvo „A“ bohužel nenaplnilo očekávání vedoucích a v konečném zúčtování se umístilo až na 8. místě. Hned za ním na 9. místě se umístilo družstvo „B“, ale nejlépe ze všech si vedlo družstvo „C“, složené pouze z děvčat, které se umístilo na místě 2. a oproti loňsku si tak pouze prohodilo výsledné pořadí s domácími „Zajíci“, kteří tentokrát naše „Plamínky“ porazili. Družstvo „D“ si také nevedlo špatně, ale nakonec obsadilo 7. místo. V soutěži jednotlivců byla obrovská konkurence, ale ani zde se naši mladí hasiči neztratili. Nejlépe si vedla Janča Březovská, která obsadila 5. místo, v „Top 10“ ji ještě doplnili Ondra Pekárek na 7. místě a Natálka Lukešová na 9. místě. Další výsledky přidal Kája Štochl, který skončil na 12. místě, a Kuba Šlapák, který se umístil na 16. místě.

V celkovém zúčtování tedy k nám na Chaloupky putují 2 stříbrné a 1 bronzový pohár pro nejlepší družstva, a také kompletní medailová sbírka, kterou vybojovali naši mladší jednotlivci. Závěrem bychom rádi poděkovali zejména dětem za předvedené výkony, ale i jejich vedoucím za pilnou přípravu a čas, který byli ochotni této přípravě věnovat. Rovněž děkujeme našim rozhodčím, kteří se sem vydali a pomohli tak místnímu sboru celou soutěž zvládnout po organizační stránce. V každém případě děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na soutěži podíleli a zasloužili se tak o další perfektní výsledky pro náš sbor.Kompletní výsledky najdete zde :    
Výsledky uzlování 

Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one