P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
IMG_1842.jpg

ZÁLUŽSKÝ  POHÁR  VÍTĚZŮ 2019

Naší letošní poslední soutěží byl tradiční „Pohár vítězů“ v Záluží, kde se závodilo v požárních útocích. Letošní ročník připadl na sobotu 15. června 2019 a podobně jak tomu bývá zvykem v posledních letech, přijížděli jsme sem rovnou z Hýskova, kde jsme se zúčastnili soutěže v nočních útocích a přespávali jsme tam ve stanech. Tentokrát vyslal náš sbor do boje celkem 6 družstev (2 družstva mladších žáků, 1 družstvo starších žáků, družstvo mužů a 2 družstva žen). 

Soutěž probíhala ve 3 kategoriích: v kategorii přípravky, dále mladších a starších žáků. Každé družstvo mělo k dispozici 2 pokusy, přičemž nejprve šli na řadu „přípravkáři“, poté mladší a starší žáci, a poté v tom samém pořadí proběhlo i druhé soutěžní kolo.

Z našich družstev se jako první postavilo na start soutěžní družstvo mladších žáků „B“, startující v identickém složení jako den předtím v Hýskově, tedy: Štěpán Kubrycht, Amálka Lukešová, Filip Giňa, Kuba Dbalý, Kubík Fairaisl a Matyáš Mrkáček. Všechny děti se velice snažily a nakonec z toho bylo velmi pěkné 5. místo. Poté přišli na řadu jejich zkušenější kolegové, startující ve složení: Štěpán Kubrycht, Steve Branný, Amálka Jílková, Adélka Novotná, Honzík Šlapák a Anička Charvátová. Celé družstvo ukázalo, že má vynikající formu, a nakonec vybojovalo další medailovou příčku, tentokrát stříbrnou, o pouhou desetinu za vítězným domácím družstvem ze Záluží.

Potom přišli na řadu starší žáci, u kterých proběhla mezi jednotlivými pokusy jedna drobná změna, první pokus si vyzkoušel práci s rozdělovačem služebně nejmladší Tibor Šnajdr, na druhý pokus ho nahradil o něco zkušenější Vašek Fairaisl. Zbývající členové družstva startovali v obou soutěžních pokusech, jmenovitě jimi byli: Ondra Pekárek, Marek Huml, Kuba Šlapák, Kája Štochl, Michal Fimon a Honza Šlapák. Starší žáci se nenechali zahanbit svými mladšími kolegy a nakonec i oni vybojovali 2. místo a další stříbro tak putovalo k nám domů na Chaloupky.

Po dětské části se děti vypravily směrem domů a ostatní členové výpravy se zúčastnili i odpoledního klání pro dospělé. V kategorii žen se postavily na start naše dorostenky ve složení Natálie Lukešová, Anna Hoskovcová, Jana Pekárková, Jana Březovská, Monika Štrenclová a Karin Branná. Chyběla Eliška Dostálová, která si zranila nohu, a tak ji na postu pravého proudu vystřídala Alena Jílková. Děvčatům jediný pokus vyšel dokonale, svým časem celou kategorii ovládla, zvítězila a odvezla si domů zlaté medaile a putovní pohár.

Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one