P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců-jednotlivců.
  
 
P1320878.jpg
IMG_3932.jpg

ZÁLUŽSKÝ  POHÁR  VÍTĚZŮ 2018

Naší letošní poslední soutěží byl tradiční „Pohár vítězů“ v Záluží, kde se závodilo v požárních útocích. Letošní ročník připadl na sobotu 16. června a podobně jak tomu bývá zvykem v posledních letech, přijížděli jsme sem rovnou z Hýskova, kde jsme se zúčastnili soutěže v nočních útocích a přespávali jsme tam ve stanech. Tentokrát vyslal náš sbor do boje celkem 6 družstev (2 družstva mladších žáků, 2 družstva starších žáků, družstvo mužů a družstvo žen). Naši mladí hasiči navíc přijížděli jako vítězové posledního ročníku, a to v obou kategoriích. 

Jako první startovala soutěžní družstva kategorie přípravek, opět bez naší účasti. Po nich přišli na řadu mladší žáci, jejichž sestava se oproti soutěži v Hýskově až na jednu drobnou změnu nezměnila. Družstvo „A“ tedy startovalo ve složení: Michal Sluka, Adam Kubačák, Štěpán Kubrycht, Amálky Jílková a Lukešová, a místo Stevea Branného nastoupila Adélka Novotná.
Družstvo „B“ startovalo v naprosto totožném složení jako den předtím v Hýskově, konkrétně: Adam Kubačák, Klárka Káchová, Eliška Fimonová, Adélka Novotná, Fíla Giňa a Anička Charvátová. Toto naše nejmladší družstvo si připsalo na závěr sezóny velmi pěkný výsledek, kterým bylo 5. místo. Družstvo „A“ si vedlo ještě lépe a po skvělém výkonu obsadilo stříbrný stupínek.

Po mladší kategorii přišli na řadu jejich starší kolegové, a opět nominace 2 našich družstev. Zde bylo změn v sestavách oproti soutěži v Hýskově sice o trochu víc než u jejich mladších kolegů, ale i tak byly vedoucími vytvořeny 2 velmi silné sestavy, družstvo „A“ v lehce pozměněném složení: Kuba Kubačák, Kuba Šlapák, Kája Štochl, Matěj Huml, Ondra Pekárek, Honza Šlapák a Natka Lukešová nahrazující nepřítomného Marka Humla.
Družstvo „B“ startovalo ve složení: Anička Hoskovcová, Janča Pekárková, Natka Lukešová, Karinka Branná, Vašek Fairaisl, doplněné o Káju Štochla a Elišku Dostálovou, zaskakující za Denisku Slukovou a Janču Březovskou. Družstvo „B“ si vedlo velmi dobře a jen těsně nakonec skončilo pod stupni vítězů. Na to se naopak dokázalo probojovat družstvo „A“ svým vynikajícím pokusem, který jen o pár desetinek zaostal za vítězným pokusem družstva domácích „Zálužáků“. I v kategorii starších žáků tak nakonec došlo k medailové radosti, stejné jako u jejich mladších kolegů.

Po závěrečném vyhodnocení mladých hasičů poté přišli na řadu dospělí, včetně našich družstev mužů a žen. Ti si sice vedli o trochu hůře než děti, ale na medailové pozice se přece jen nakonec dostali. Celková bilance tedy nakonec pro náš sbor činila 2 stříbrné a 2 bronzové medaile a i když nám obhajoba zlatých medailí z loňského roku nevyšla, nebyl důvod pro to si nějak zoufat a stěžovat. Touto soutěží nám totiž skončila další sezóna plná dobře odvedené práce, korunovaná zaslouženými úspěchy v podobě několika pohárů a medailí. Teď už bude v plánu pouze odpočinek a pomalu také přípravy na další soutěžní ročník, a my jen doufáme, že bude minimálně tak úspěšný, jako byl ten letošní…

Recyklujte s hasici.bmp
banner-podporujeme-200x120.gif
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one