P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
m_DSC_0312.JPG

OKRESNÍ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU 2017

Na okresní kolo v požárním sportu na Chyňavě se vydala naše družstva mužů a žen 3.6.2017 ve složení Pavel Procházka, Tomáš Šlapák, Lukáš Burda, Petr Janda, David Štrencl, Adam Štěpnička, Petr Jelen a Vašek Kment, za ženy pak Lenka Jandová, Lada Pekárková, Alena Jílková, Monika Jelenová, Monika Štrenclová, Yvona Hájková a Eliška Dostálová. 

Samozřejmě se opět soutěžilo v disciplínách 4 x 100m a požární útok. Plnění disciplín probíhalo současně, ženy začínaly štafetou a muži požárním útokem, na který by zřejmě rádi rychle zapomněli. Nejprve jim rozhodčí nepovolili ustavení mašiny tak, jak jsou zvyklí, poté v probíhající přípravě na platě poslali Tomáše Šlapáka převléknout. Při vlastním útoku jim vylétlo Céčko z rozdělovače a nakonec z toho byl čas 76,36 který byl beznadějně poslední.  
Po dlouhosáhlých dohadech o správnosti vyplnění přihlášky se postavily na start i naše ženy. Pokus proběhl v trochu nervózní atmosféře, kdy se nepodařilo na první dobrou spojit hadici s rozdělovačem a trochu se pozapomněl hasičák. Poté byly ženy ještě napomenuty, že závodnice na kladině neukázala zapojenou proudnici, což se díky fotografiím ukázalo jako liché. Tento výkon jim nakonec stačil na průběžné šesté místo s časem 80,82.
Naši kluci vylepšili reputaci na štafetě, při které i přes renonc v předávce zaběhli třetí nejlepší čas 64,65.Při požárním útoku žen došlo opět ke střetu s rozhodčím, který vygradoval diskvalifikací našich. Rozhodčí holky vyhodil pár vteřin před startem s tím, že šroubení na savici nemělo alespoň 2,5 nebo 3 závity, o čemž není ve směrnicích ani zmínka. Po uznání podaného protestu se přece jen holky k mašině postavily a „udělaly“ solidní výsledek s časem 40,88 který jim zajistil sedmé místo v útocích.
Konečné šesté místo žen a sedmé místo mužů znamená výzvu do příštího ročníku, na druhou stranu, při takto vypjatých závodech to vůbec nebylo zlé…
A na závěr musím zdůraznit největší plus tohoto dne a to je domácí zmrzlina hýskovského trenéra mládeže Honzy :-) 

Nový obrázek (3).jpg
Nový obrázek.jpg
m_DSC_0379.JPG

OKRSKOVÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU  2017


Okrskové kolo v požárním sportu mužů a žen se uskutečnilo v neděli 20. května v Olešné. Sraz soutěžních družstev a rozhodčích byl stanoven na 8.00 hod., v 9.00 hod. proběhl nástup družstev a pak již  startovala první disciplína. V kategorii mužů bylo přihlášeno 6 družstev, v kategorii žen 3 družstva. 
 

Za náš sbor se ho zúčastnilo družstvo žen ve složení Lenka Jandová, Míša Jílková, Alena Jílková, Lada Pekárková, Eliška Dostálová, Monika Štrenclová a Janča Pekárková a družstvo mužů, za které bojovali Pavel Procházka, Tomáš Šlapák, David Štrencl, Petr Janda, Lukáš Burda,  Adam Štěpnička a Petr Jelen.
První disciplínou soutěže byla štafeta 4 x 100m, kde se shodně umístila obě naše družstva na druhém místě, muži v čase 73,31 a ženy 87,07.
V požárním útoku se oběma našim týmům skutečně zadařilo, protože opět shodně vybojovaly nádherné zlaté umístění s časy 27,03 a 30,81.
Díky skvělým výkonům, týmovému nasazení a navzdory „nekvětnovému“ počasí jsme si z Olešné odvezli dvě první místa a zároveň postup do okresního kola.

Výsledky soutěže :
P1360120.jpg
P1360122.jpg
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one