P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců-jednotlivců.
  
 
P1320878.jpg
DSC_0649.jpg

ZÁVOD POŽÁRNICKÉ VŠESTRANNOSTI DOSPĚLÝCH 2018

V sobotu 13. října 2018 jsme se opět zúčastnili tradičního sranda klání Závod požárnické všestrannosti dospělých v Malých Přílepech. Letos náš sbor nasadil dvě smíšená ženská družstva, jedno složené z našich mladých nadějí, druhé bylo rodinné družstvo Davida a Aleny Jílkových. 

Pravidla a stanoviště byla stejná jako pro děti ve hře Plamen, trať byla také vesměs stejná jako vždy, jen poslední disciplína překonání lana byla letos vyměněna za skákání v pytlích. Rodinná hlídka Jílkových ve složení Amálka, Alena a David Jílkovi, Štěpán Kubrycht a Eliška Dostálová získali pěkné bramborové umístění a mládežnická hlídka, ve které běželi Lukáš Burda, David Štrencl, Eliška Dostálová, Janča Pekárková a Anička Hoskovcová se umístili na perfektním druhém místě se ztrátou 9 vteřin na první místo. Speciální poklona patří Elišce, která běžela v obou hlídkách.

Všichni si to moc užili a důležité bylo pobavit se a přežít, což splnili všichni zúčastnění.

IMG_4061.jpg

ZÁLUŽSKÝ POHÁR VÍTĚZŮ 2018

Na Zálužský pohár vítězů v požárních útocích, který se konal v sobotu 16. června 2018, se vydala naše družstva mužů a žen. Soutěže se naši dospělí účastnili poprvé, dosud jsme sem jezdili jenom se žákovskými družstvy. Zatímco ženy měly účast v soutěži naplánovanou, muži poskládali družstvo na místě a v pauze mezi programem :-) Tak se mohlo stát, že mezi nejmladším a nejstarším členem družstva byl věkový rozdíl 35 let :-) 

Družstva žen nastoupila ke svým pokusům jako první, náš sbor reprezentovaly Lenka Jandová - stroj, Lada Pekárková  - savice, Jana Pekárková - koš, Alena Jílková - hadice "B", Monika Štrenclová - rozdělovač, Jana Štochlová a Jana Šlapáková - proudy. Pokus nevyšel úplně ideálně, ale byl dokončen díky nezměrnému úsilí závodnic zejména na proudech :-) a výsledný čas v celkovém součtu nakonec stačil na krásné 3. místo a bronzovou medaili.

Muži se zúčastnili soutěže díky tomu, že zde byli přítomni v dostatečném počtu :-) a dostali chuť se poprat o některou z medailí. Sestava byla neobvyklá : David Štrencl - stroj, Petr Janda - savice, Karel Štochl - koš, David Jílek - hadice "B", Milan Janda - rozdělovač, Petr Procházka a Jindřich Burda - proudy. Přesto naši muži ukázali, že požární sport mají prostě v krvi a bez jakékoliv přípravy předvedli pokus, který svým časem bez problémů stačil na 3. příčku a bronzovou medaili.

IMG_1312.jpg

OKRSKOVÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU  2018

Okrskové kolo v požárním sportu mužů a žen se uskutečnilo v neděli 19. května 2018 v Olešné. Sraz soutěžních družstev a rozhodčích byl stanoven na 8.00 hod., v 9.00 hod. proběhl nástup družstev a pak již  startovala první disciplína. V kategorii mužů bylo přihlášeno 5 družstev, v kategorii žen 2 družstva. 

Za náš sbor se soutěže zúčastnilo pouze družstvo mužů, ženy nestartovaly z důvodu souběhu závodu s okresním kolem dorostu. První disciplínou soutěže byla štafeta 4 x 100 m, muži poskládali dvě štafety, první ve složení Tomáš Šlapák - žebřík, David Štrencl - bariéra, Petr Janda - kladina a Petr Jelen - hasící přístroj a druhou ve složení Petr Janda - žebřík, Lukáš Burda - bariéra, Petr Procházka - kladina a Adam Štěpnička - hasící přístroj. Druhá štafeta zaběhla o něco lepší čas a jejich výkon znamenal 2. místo v této disciplíně za prvním Zaječovem.

Do požárním útoku nastoupili naši muži v sestavě Adam Štěpnička - stroj, Petr Janda - savice, Karel Štochl - koš, David Štrencl - hadice "B", Tomáš Šlapák - rozdělovač, Petr Jelen a Lukáš Burda - proudy. Zaběhnutý čas stačil našim borcům na vítězství v disciplíně, a když poté v útoku zaváhal dosud vedoucí Zaječov, v součtu obou disciplín vybojoval náš sbor vítěznou příčku a zlatou medaili. Zároveň s celkově druhým Zaječovem postoupili naši muži do okresního kola.

Recyklujte s hasici.bmp
banner-podporujeme-200x120.gif
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one