Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.

IMG_6279.JPG
ZÁVOD POŽÁRNICKÉ VŠESTRANNOSTI DOSPĚLÝCH 2019

V sobotu 12. října 2019 jsme se opět zúčastnili tradičního sranda klání Závod požárnické všestrannosti dospělých v Malých Přílepech. Letos náš sbor nasadil dvě smíšená družstva, dle propozic jedno v kategorii žen a jedno v kategorii mužů. Jedno složené z našich mladých nadějí, druhé bylo rodinné družstvo Davida a Aleny Jílkových.

Pravidla a stanoviště byla stejná jako pro děti ve hře Plamen, trať byla také vesměs stejná jako vždy, tedy v mírně zvlněném terénu cca 4 km dlouhá, disciplíny včetně skákání v pytlích také jako vloni.
Rodinná hlídka Jílkových ve složení Amálka, Alena a David Jílkovi, Štěpán Kubrycht a Eliška Dostálová získali skvělé 3. místo v kategorii žen  a mládežnická hlídka, ve které běželi Lukáš Burda, David Štrencl, Pavel Procházka, Petr Janda a Monika Štrenclová se umístili na perfektním druhém místě v kategorii mužů.

Všichni si to moc užili a důležité bylo pobavit se a přežít, což splnili všichni zúčastnění.

IMG_2083.JPG

ZÁLUŽSKÝ POHÁR VÍTĚZŮ 2019

Tradiční „Pohár vítězů“ v Záluží, kde se závodilo v požárních útocích, se letos uskutečnil v sobotu 15. června 2019. Tentokrát vyslal náš sbor do boje celkem 6 družstev (2 družstva mladších žáků, 1 družstvo starších žáků, družstvo mužů a 2 družstva žen). Start soutěže byl ve 13 hodin, nejprve proběhla kategorie dětí, po nich následovali dospělí.

V kategorii žen startovala dvě naše družstva : jako první šly na řadu ženy ve složení Lada Pekárková, Lenka Jandová, Alena Jílková, Jana Pekárková, Michaela Jílková, Jana Štochlová a Alena Nováková. Čas jejich pokusu znamenal v celkovém pořadí 4. místo, kdy na bronzovou příčku chyběly ženám desetiny vteřiny. Poté se na startovní čáru postavilo naše druhé družstvo - dorostenky ve složení Natálie Lukešová, Anna Hoskovcová, Jana Pekárková, Jana Březovská, Monika Štrenclová a Karin Branná. Chyběla Eliška Dostálová, která si zranila nohu, a tak ji na postu pravého proudu vystřídala Alena Jílková. Děvčatům jediný pokus vyšel dokonale, svým časem celou kategorii ovládla, zvítězila a odvezla si domů zlaté medaile a putovní pohár.

Družstvo mužů nastoupilo ke svému pokusu ve složení Karel Štochl, David Štrencl, Milan Janda, Tomáš Šlapák, Petr Janda, Lukáš Burda a Petr Procházka. Také mužům jejich pokus vyšel výborně a dosaženým časem nakonec vybojovali skvělou stříbrnou příčku.  Svým 2. místem muži završili úspěšnou účast našeho sboru na této soutěži.