P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
83. HASIČSKÝ BÁL
Plakát na bál 2019 červená.jpg

V sobotu dne 19. ledna 2019 se v sále hostince na Chaloupkách konala každoroční tradiční akce hasičů - 83. hasičský bál. Začátek byl ve 20.00 hodin, k tanci a poslechu hrála kapela SPEKTRUM, vstupné bylo 100,- Kč. Zábava přilákala 76 platících návštěvníků.
Již předchozí neděli 13. ledna obešli hasiči s pozvánkami Chaloupky a okolní osady, aby na bál osobně pozvali všechny občany. Děkujeme tímto všem, kteří na hasičský bál přispěli jakoukoliv částkou. Vážíme si důvěry, kterou občané k organizaci hasičů v Chaloupkách mají.

Součástí bálu byla tradičně bohatá tombola. O tu se letos staraly Lada Pekárková, Alena Jílková a Lenka Jandová, lístky u pokladny prodával Milan Janda. Letos bylo v tombole 192 cen, které sbor nakoupil ze svých prostředků nebo je věnovali členové i ostatní občané. Děkujeme tímto všem, kteří nám do tomboly přispěli.
V salonku byla pro návštěvníky bálu otevřená šatna, výtěžek ze šatny byl předán do pokladny sboru a bude použitý na potřeby malých hasičů.
Poděkování patří také p. Františkovi Humlovi, který zajišťoval službu u pokladny. Doufáme, že se letošní bál návštěvníkům líbil, o čemž svědčí i to, že se nikomu nechtělo domů. Pak už pořadatelům zbývalo jen uklidit sál, aby byl připravený na druhý den pro dětský maškarní rej.

DĚTSKÝ REJ MASEK
DSC_0071.JPG

Následující den po bálu, tedy v neděli 20. února 2019, se od 14 hodin konal tradiční maškarní rej pro děti. Do vyzdobeného sálu v hospodě přišlo 38 dětí z Chaloupek i okolních obcí v doprovodu rodičů a prarodičů. Vstupné bylo dobrovolné, každé z dětí dostalo u pokladny balónek a sušenku, rozdávaly se také omalovánky nebo vystřihovánky. 

Všechny drobné dárky dětem rozdávali u pokladny Vladimír Pražák, Jindřich Burda a Milan Janda, s cenami při soutěžích pomáhaly Jana Pekárková a Karin Branná. Také tentokrát byla pro děti i rodiče otevřena šatna, kterou letos zajišťovali David Jílek, Alena Jílková a Eliška Dostálová. 

Děti, které přišly převlečené za princezny, víly, vodníky, piráty, čarodějnice, berušky, námořníky a jiné pohádkové a filmové postavy nebo i bez masek, vesele dováděly při hudbě p. Libora Dbalého. Proběhla také soutěž o nejhezčí masku, kdy bylo vyhodnoceno pět nejlepších masek. Součástí zábavného odpoledne bylo tradičně spoustu her a soutěží. Děti byly programem nadšené a s radostí se do soutěží zapojovaly. Hrálo se, soutěžilo a tancovalo až do 17 hodin.

Výbor SDH Chaloupky tímto děkuje všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na úspěchu obou akcí, ať už přispěli finanční částkou, věcnou cenou do tomboly nebo pomáhali při organizaci a zabezpečení všech služeb. Výsledkem jejich práce je nemalý finanční obnos do pokladny sboru, který bude použitý na činnost hasičů, zejména dětí. 
 
Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one