P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
3469082--sdh-chaloupky--1-950x0p0.jpeg
DOBRÁCI ROKU
 
Náš hasičský sbor se přihlásil do soutěže „Dobráci roku“. Tato soutěž je určena pro všechny sbory dobrovolných hasičů ze středních Čech a Prahy a jejími hlavními partnery jsou Český rozhlas Region Střední Čechy a Berounský deník. Soutěž probíhá od letošního září až do června příštího roku. Každý pátek je v rozhlase odvysílán medailonek jednoho soutěžícího sboru a celý následující týden probíhá hlasování, a to až do příštího pátku, kdy je v rozhlase představen další sbor. Vyhrává ten sbor, kterému jeho příznivci a fanoušci pošlou nejvíce hlasů prostřednictvím SMS zpráv. 
Pro vítěze je připravena veselice pro celou obec plná hudby, grilovaného masa a piva za 100 tisíc korun! Zároveň postoupí do celostátního finále, ve kterém se v červnu 2016 utká o hasičské vybavení za stovky tisíc korun. 

Natáčení medailonku našeho sboru proběhlo ve středu 9. září odpoledne, kdy se v hasičské zbrojnici sešel výbor sboru a navštívila nás zde redaktorka z Berounského deníku p. Radka Kočová, která se starostou sboru Milanem Pekárkem udělala rozhovor pro sobotní vydání novin, a také moderátorka z Českého rozhlasu Regionu Střední Čechy p. Soňa Jindrová, která s námi natočila soutěžní medailonek. Ten byl odvysílán v pátek 11. září v 15 hodin a jeho repríza proběhla v neděli 13. září také v 15 hodin. Kdo nestihl vysílání v rozhlase, může si ho až do ukončení soutěže poslechnout na webu Českého rozhlasu
www.rozhlas.cz/strednicechy/dobraci .
V sobotním vydání Berounského deníku 12. září pak vyšel velký článek s fotografiemi o historii hasičů na Chaloupkách i o současnosti  našeho sboru včetně rozhovorů s některými členy výboru.

Jak tedy náš sbor dopadne v této soutěži, zatím netušíme, protože průběžné výsledky nesmějí být až do konce soutěže zveřejněny, ale již nyní můžeme poděkovat svým členům za to, že pomohli s propagací soutěže mezi ostatními sbory, svými přáteli a na sociálních sítích a zejména  všem svým fanouškům, příznivcům a ostatním občanům za to, že nás sami podpořili svými  hlasy. 
Vítězem soutěže Dobráci roku jsou hasiči z Prosenické Lhoty


SDH Prosenická LhotaFoto: Petr Jindra
Soutěž středočeských a pražských sborů dobrovolných hasičů Dobráci roku zná svého vítěze. Nejvíc platných SMS hlasů zaslali posluchači Českého rozhlasu Region sboru z obce Prosenická Lhota,celkem to bylo 6987 textových zpráv.

V Prosenické Lhotě si tak na konci prázdnin užijí oslavu pro celou obec plnou piva, grilovaného masa a hudebních vystoupení. Vítězové středočeského regionálního kola se navíc zúčastní národního finále, které se uskuteční 25. června v Nymburce. Druhým sborem v hlasování byl SDH Střemy (6673 hlasů), na třetím místě skončili hasiči z Doubravičky (6426 hlasů).

Kompletní výsledky najdete zde
 

Soutěž Dobráci roku probíhala od září 2015 do května 2016. Náš štáb navštívil celkem 40 sborů dobrovolných hasičů, které byly vylosované v živém vysílání ze všech přihlášených. 
 

Partneři akce Dobráci roku

Velkopopovický Kozel
Regionální Deník
mediální partner
Sdružení hasičů
Čech, Moravy a Slezska
E-shop pro hasiče
www.kozel.cz www.denik.cz www.dh.cz www.hasicskavyzbrojna.cz
Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one