P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 122 členů, z toho 60 mužů, 22 žen a 40 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostenek a dorostenců.
  
 
IMG_2689.jpg
VALNÁ HROMADA 2020
IMG_8600.JPG

Výroční valná hromada SDH Chaloupky se konala první lednovou sobotu 5. ledna 2019 od 18 hodin do sálu hostince na Chaloupkách. Tohoto jednání se zúčastnilo celkem 29 členů sboru (z toho všech 12 členů výboru), 30 Plamínků a 26 hostů (zástupci okolních sborů, zástupci OÚ Chaloupky, někteří sponzoři a rodiče dětí). Jednání naší valné hromady navštívil také zástupce OSH Beroun - člen výkonného výboru p. Bohuslav Vokáč z SDH Komárov.

Valnou hromadu zahájil jednatel sboru Milan Janda a seznámil všechny přítomné s programem. Po tomto úvodu následovaly zprávy funkcionářů. Hlavní zprávu o činnosti našeho sboru v roce 2018 předložil starosta Milan Pekárek, v níž informoval o účasti družstev mužů a žen v hasičských soutěžích a také o činnosti JSDH . Další zprávu měl připravenou vedoucí dětí Petr Janda a týkala se činnosti kolektivu mladých hasičů. Ve své zprávě nezapomněl vyzdvihnout všechny úspěchy dětí v loňském roce a také poděkoval všem sponzorům za poskytnutou finanční podporu.

Potom už přišlo na řadu kulturní vystoupení malých hasičů s názvem "Hasiči Chaloupky mají talent", v němž děti předvedly divákům své dovednosti, např. tanec, zpěv, vtipné scénky, kouzla nebo hru na kytaru. Vystoupení uváděly skvělé moderátorky Anička Hoskovcová a Natka Lukešová a celé ho perfektně připravily a s dětmi nacvičily instruktorky Eliška Dostálová a Monika Štrenclová. Aparaturu k jejich produkci zapůjčil Karel Štochl.

Dalším bodem na programu valné hromady bylo hospodaření sboru. Zprávu o hospodaření sboru přečetla Michaela Jílková, poté následoval Pavel Procházka se zprávou revizní komise. Revizní komise neshledala v účetnictví sboru žádné závady.

Po zprávách funkcionářů přišlo na řadu ocenění nejlepších Plamínků v celoroční oddílové soutěži jednotlivců za sezónu 2017/2018. Všichni Plamínci dostali za celoroční činnost diplom, sladkosti a drobné dárky, první tři ještě medaili a pohár. Diplom a drobné ceny za účast dostaly i děti, které přišly do oddílu až v průběhu sezóny a nezúčastnily se tedy hodnoceného ročníku. Medaile a ceny předávali dětem jejich vedoucí Alena Jílková, Petr Procházka a Lenka Jandová.

Výsledky – mladší žáci
1.      Kubrycht Štěpán      
2.      Branný Steven 
3.      Jílková Amálie      
4.      Šlapák Jan
5.      Fairaisl Jakub      
5.      Charvátová Anna
7.      Dbalý Jakub             
8.      Lukešová Amálie      
9.      Novotná Adéla 
10.    Paleta František           
11.    Giňa Filip       
Výsledky – starší žáci :
1.      Štochl Karel     
2.      Fairaisl Václav
3.      Fimonová Eliška
4.      
Pekárek Ondřej
5.      Fimon Michal   
6.      Káchová Klára
7.      Šlapák Jakub                  
8.      Huml Marek
9.      Sábel Lukáš   

10.    Šlapák Jan
11.    Šnajdr Tibor                  
12.    Huml Matěj       
        
  
Výsledky – dorostenky
1.    Branná Karin       
2.    Pekárková Jana       
3.    Dostálová Eliška        
4.    Hoskovcová Anna   
4.    Štrenclová Monika      
6.    Březovská Jana
7.    Sluková Denisa            
8.    Lukešová Natálie 
Noví  členové : 
Káchová Klára
Novotná Adéla
Fimonová Eliška
Charvátová Anna
Fairaisl Jakub
Giňa Filip
Fairaisl Václav
Fimon Michal
Káchová Viktorie
Šnajdr Tibor

Po vyhodnocení oddílové soutěže proběhla diskuse, v níž vystoupili zástupci sborů z Komárova, Oseka, Hvozdce, Zaječova, Olešné a Jiviny, aby pozdravili jednání naší valné hromady, za Obecní úřad Chaloupky promluvil p. Jiří Turek, svůj projev za VV OSH Beroun přednesl p. Bohumil Vokáč. Tím byl program valné hromady u konce a následovalo schválení návrhu usnesení, který valné hromadě předložila Michaela Jílková. Na závěr valné hromady bylo všem přítomným podáno občerstvení a pak následovala volná zábava.

Bez názvu.jpg
10918988_1727885330771277_784033900783548133_o.jpg
banner-podporujeme-200x200.gif
19-0125_CRDM_72hodin_claim_cerna.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one