P1380208.jpg
 
 Hasičský sbor v Chaloupkách byl založen dne 22. dubna 1928 v hostinci p. Alberta Humla. Současně byl zvolen první výbor, který měl 14 funkcionářů, prvním starostou sboru se stal rolník Jan Moutelík. V současné době má členská základna 116 členů, z toho 61 mužů, 23 žen a 32 mladých hasičů. V požárním sportu soutěží družstva mužů, žen a "staré gardy". Sbor má také oddíl mladých hasičů "Plamínek", který byl založen v roce 2004, nyní ho tvoří družstva mladších žáků, starších žáků a dorostenek.
  
 
P1320878.jpg
ŠKOLENÍ VEDOUCÍCH A ROZHODČÍCH
P1340890.JPG
 
Okresní sdružení hasičů Beroun a Okresní odborná rada mládeže uspořádala o víkendu 22. - 23. října 2016 dvoudenní školení vedoucích mládeže a rozhodčích v Cheznovicích v areálu Svatý Štěpán. Toto školení bylo určeno jednak novým zájemcům o práci vedoucích mládeže a rozhodčích, tak i těm stávajícím, kteří si chtěli obnovit kvalifikaci. Všichni se zde měli proškolit v nových pravidlech hry Plamen, podle Směrnice platné od 1.9.2016.
Jednotlivé disciplíny hry Plamen - ZPV, zdravovědu, štafety, požární útok včetně disciplín CTIF školili především vedoucí ze Zaječova, kteří s nimi mají bohaté zkušenosti. Zajímavou novinkou byla přednáška z pedagogiky a psychologie v podání Martiny Cajhamlové, která byla pro vedoucí také přínosná a vzali si z ní spoustu nových poznatků.

 
Z našeho sboru se zúčastnili Milan Pekárek, Petr Janda, David Štrencl, Pavel Procházka, Tomáš Šlapák, Lukáš Burda, Míša Jílková a Lenka Jandová. Teorie, nová pravidla a hodnocení jednotlivých disciplín spolu s promítáním instruktážních videí byly na programu v sobotu, v neděli dopoledne proběhly praktické ukázky ( vedoucí si vyzkoušeli hlavně uzlování a rozhodčí se zaměřili na kontrolu soutěžního materiálu ). V neděli také přijel rozhodčí p. Vlastimil Schüsch z Rakovníka, aby nám objasnil některé sporné body ve Směrnici a aby provedl závěrečné testové zkoušky, které museli složit jak vedoucí, tak především rozhodčí. Z našeho sboru je úspěšně složili všichni zúčastnění. Školení bylo ukončeno asi v 15.30 hodin.
Recyklujte s hasici.bmp
hasici_titul.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one